Przejdź do treści
14:33 Lublin: Pożar dachu kościoła przy ul. Kunickiego opanowany
13:39 Prokuratura: Bartosz G. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
13:34 IMGW: Najbliższej nocy na południu Polski duży mróz. W piątek marznące mżawki
13:08 Watykan: Papież zaapelował o szczery, bezpośredni dialog w sprawie Ukrainy
13:00 Abp Galbas w Boże Narodzenie apeluje o odnowienie relacji: zróbmy krok do siebie
12:35 PSP: w Wigilię doszło do 361 pożarów. W pożarów zginęło 12 osób
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Nagłe zmiany przy Woronicza. RMN: wieloletni szef TVP zdymisjonowany

Źródło: Telewizja Republika

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP", były już publicznego nadawcy na Twitterze. Decyzją RMN Kurskiego na stanowisku zastąpił Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP od kwietnia 2019 roku.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP.

— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) September 5, 2022

Wcześniej informację w rozmowie z portalem tvrepublika.pl potwierdziła poseł PiS i członek RMN Joanna Lichocka.

Zobacz więcej: Z ostatniej chwili: Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP S.A.

Premier Mateusz Morawiecki był pytany na konferencji prasowej o odwołanie Kurskiego i o to, czy ewentualnie widzi dla niego miejsce w swoim rządzie.

"Decyzję o odwołaniu prezesa TVP podjęła autonomicznie Rada Mediów Narodowych, więc wszelkie pytania proszę kierować w tamtym kierunku. Natomiast, jak zwykle, jeżeli będą jakiekolwiek zmiany, to wszyscy państwo oczywiście dowiedziecie o nich w stosownym czasie", odparł szef rządu.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel napisał w poniedziałek na Twitterze, że zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza negatywnej oceny jego dotychczasowej pracy i już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.




Jacek Kurski PL @KurskiPL / PAP / Telewizja Republika

Wiadomości

Walka z Kościołem to ich cel? Koalicja 13 grudnia uderza w fundamenty Polski

Papieskie orędzie Urbi et Orbi: Leon XIV po raz pierwszy przemówił po polsku

HIT DNIA

Święta z politykami? Polacy jednoznacznie wybrali... prezydenta Nawrockiego! [SONDAŻ]

Obiekty znad Białorusi nad polskim niebem. Sakiewicz: musiała stać za tym Rosja

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Gen Wroński w Republice o obiektach znad Białorusi: to nie był przypadek

Kida: ta ustawa z praworządnością nie ma nic wspólnego!

Blamaż Kierwińskiego. Z prawie 60 obiektów służby znalazły ledwie 4

Nasze maszyny przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy

Kontynuacja protestu w kopalni Silesia. Pod ziemią przebywa 21 górników

Jest pięć ofiar w katastrofie śmigłowca na Kilimandżaro

SPRAWDŹ TO!

PILNE: Pali się poddasze kościoła przy ul. Kunickiego w Lublinie [WIDEO]

Koszykarski komentarz w najlepszym wydaniu na naszym kanale

Armagedon na Syberii. Nawet -60 stopni Celsjusza

Najnowsze

Walka z Kościołem to ich cel? Koalicja 13 grudnia uderza w fundamenty Polski

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Gen Wroński w Republice o obiektach znad Białorusi: to nie był przypadek

Kida: ta ustawa z praworządnością nie ma nic wspólnego!

Papieskie orędzie Urbi et Orbi: Leon XIV po raz pierwszy przemówił po polsku

HIT DNIA

Święta z politykami? Polacy jednoznacznie wybrali... prezydenta Nawrockiego! [SONDAŻ]

Obiekty znad Białorusi nad polskim niebem. Sakiewicz: musiała stać za tym Rosja