Nadija Sawczenko zdradziła Ukrainę?

Ujawniono informacje o spotkaniu Nadiji Szewczenko z liderami separatystów. Sawczenko jest oskarżana o zdradę państwa – informuje TVP Info.
Od działań Sawczenko odcinają się władze jej partii – Batkiewszczyzny. Sprawy nie komentuje Kreml. Do spotkania doszło 7 grudnia w Mińsku i było one tajne. Spotkanie miało zostać zaaranżowane przez rosyjskie FSB.
– Nie możemy ponosić odpowiedzialności za jej decyzje. Nadija Sawczenko realizuje własne plany polityczne i nie koordynuje swoich działań z partią – przekazuje kierownictwo Batkiwszczyny. O potencjalnym wykluczeniu z partii mówi sama Julia Tymoszenko, liderka ugrupowania. Konflikt między dwoma kobietami wystąpił zaraz po powrocie z Rosji, gdzie Sawczenko była więziona. Była pilotka niechętnie poddawała się dyscyplinie partyjnej.
"Anton Heraszczenko nazywa Sawczenko bohaterką na niby”
Fakt, że o wyjeździe do Mińska Sawczenko nie poinformowała władz Ukrainy jest powszechnie potępiany. Jeden z deputowanych do ukraińskiej Rady Najwyższej Anton Heraszczenko nazywa Sawczenko „bohaterką na niby”.
– To, że jestem projektem Kremla i inne obelgi, jakie słyszę pod swoim adresem, to kompletna bzdura, ale już do tego przywykłam –powiedziała Sawczenko w wywiadzie dla ukraińskiego kanału NewsOne.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Błaszczak o granicy z Niemcami: w imię poddańczości wobec Berlina Tusk oddaje polskie bezpieczeństwo
Były premier Mateusz Morawiecki będzie gościem Tomasza Sakiewicza w "Politycznej kawie" o godzinie 11.30
Totalna porażka akcji Giertycha. SN pozostawił bez dalszego biegu ponad 50 tys. protestów wyborczych