Nadchodzi "Konstytucja dla biznesu". Rząd przyjmie projekt Morawieckiego

– Lada moment projekt ustawy Prawo przedsiębiorców, nazywane także Konstytucją dla biznesu będzie przedmiotem obrad Rady Ministrów – zapowiedział wczoraj w wywiadzie dla RMF FM wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
Projekt ustawy wiosną został skierowany do konsultacji społecznych, później podlegał uzgodnieniom resortowym i to właśnie na tym poziomie powstało najwięcej wątpliwości i uwag, nad którymi pracowano kolejne tygodnie w ministerstwie rozwoju.
Część uwag resortów została uwzględniona wiele wątpliwości zostało wyjaśnionych, kilka najistotniejszych zostanie ostatecznie rozstrzygnięte na posiedzeniu Rady Ministrów i projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu.
Ustawa prawo przedsiębiorców zastąpi obowiązującą od 2004 roku ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, która do tej pory była nowelizowana ponad 80 razy i w związku z tym jej przepisy nie stanowią już spójnej całości.
Towarzyszy jej także tzw. ustawa wprowadzająca, ponieważ samo „Prawo przedsiębiorców”, stwarza konieczność nowelizacji ponad 200 obecnie obowiązujących ustaw, więc jej wejście w życie będzie dosyć złożoną operacją.
Projekt ustawy Prawo przedsiębiorców wprowadza 14 podstawowych zasad prawnych odnoszących się do przedsiębiorców, z których najważniejsze to: wolności działalności gospodarczej, pewności prawa, proporcjonalności, domniemania niewinności, czy milczącej zgody.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Ukraina wstrzymuje ekshumacje w Puźnikach? Dworczyk: po sieci krąży fałszywy dokument, to rosyjska prowokacja
Agitacja w armii. Oficer zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego, a teraz zajmie się nim prokuratura
Najnowsze

PILNE: W niemieckim mieście Passau mężczyzna wjechał samochodem w tłum. 5 osób trafiło do szpitala

Agitacja w armii. Oficer zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego, a teraz zajmie się nim prokuratura

PSL planuje współpracę z prawicą? To na razie pytanie w ankiecie, ale już wywołuje emocje
