Przejdź do treści
14:45 UE: Cypr, który od 1 stycznia przejmie przywództwo w reprezentującej państwa członkowskie Radzie UE, przedstawił w niedzielę listę priorytetów na najbliższe pół roku
14:20 Włochy: Rekordowy wzrost cen biletów na loty z północy na południe kraju w okresie świątecznym
13:54 Szwecja: Służby weszły na pokład rosyjskiego statku powiązanego z transportami wojskowymi
13:29 IMGW: Czekają nas mroźne i słoneczne święta
13:26 Czechy: Opóźnione i odwołane pociągi po kradzieży kabla na kolei w rejonie Pragi
13:26 Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
12:48 Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
12:28 Ukraina: Zelenski chce szerszych konsultacji z europejskimi sojusznikami po rozmowach z USA
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

NIE dla bezprawia ekipy Tuska. Jest weto prezydenta! [SONDA]

Źródło: Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował ustawę likwidującą powołaną za rządów PiS komisję do badania wpływów rosyjskich w latach 2007–2022 - przekazała dziś Kancelaria Prezydenta.

Jak przypominamy - w 2023 r. rząd PiS powołał Państwową komisję do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Przewodniczył jej prof. Sławomir Cenckiewicz, jeden z twórców serialu dokumentalnego "Reset", ukazującego powiązania polskiej władzy z władzami panującymi na Kremlu.

Komisja od początku była solą w oku ówczesnej opozycji... 29 listopada - już w nowej kadencji Sejmu - komisja pod wodzą prof. Cenckiewicza ogłosiła raport cząstkowy i przedstawiła rekomendacje, by Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi nie były powierzane stanowiska publiczne odpowiadające za bezpieczeństwo państwa w związku z uznaniem w latach 2010-2014 r. rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa za służbę partnerską. W dniu ogłoszenia raportu Sejm odwołał wszystkich członków komisji, co wstrzymało jej działalność.

Źródło: Republika, x.com, prezydent.pl

Oddaj swój głos

Jak oceniasz ruch prezydenta Dudy?

Choices

Wiadomości

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zastrzyków z chlorku potasu. Ważny protest w Gdańsku

Saryusz-Wolski: Ursula von der Leyen nie odpuści Mercosur

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Już niedługo zostanie otwarta żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów

Niemcy mają serdecznie dosyć masowej migracji. Wyniki tego sondażu są miażdżące

Seria wypadków na A4. UWAGA kierowcy, występują poważne utrudnienia w ruchu

Najnowsze

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zastrzyków z chlorku potasu. Ważny protest w Gdańsku

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Saryusz-Wolski: Ursula von der Leyen nie odpuści Mercosur

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić