NIE UWIERZYSZ! „Krowa weszła na drugie piętro i wpadła w poślizg”
Tego się chyba nie spodziewali! Nietypowego zadania podjęli się strażacy z Sochocina. Ściągali z dachu… krowę.
Strażaków wezwano we wtorek około godziny 10.30.
– Krowa weszła do niezabezpieczonego budynku na drugie piętro – opowiada w rozmowie z „Gazetą Płońszczak” dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Płońsku Janusz Majewski.
– Właściciel usiłował ją przegonić i najprawdopodobniej wpadła w poślizg i przez okienko wyleciała na dach. Musieliśmy rozebrać kawałek dachu i wyciąć kawałek ściany, dzięki czemu udało nam się ją przepędzić z dachu. A później była „ganianka” z deskami, płytami. Musieliśmy odcinać krowie drogę, bo zrobiła się bardzo agresywna i atakowała strażaków. W końcu udało się ją sprowadzić na zewnątrz – dodaje Majewski.
Akcja strażaków trwała prawie trzy godziny. Na miejsce przyjechali również przedstawiciele Urzędu Gminy w Sochocinie oraz powiatowy lekarz weterynarii.
Najnowsze
Sensacja na Wimbledonie! Sabalenka odpadła w 1/8 finału
Internauci o przekazaniu Ukrainie Patriotów. „To musiało być na rozkaz z Berlina”
Klaudia Halejcio nie wytrzymała. Odpowiedziała Katarzynie Zielińskiej i stanęła w obronie męża: „Każdy utopiłby drugiego w łyżce wody”