NASZ NEWS: Ujawniamy rozmowę Kral–Sakiewicz. „Ustawa wycięłaby moją konkurencję”
To może być kluczowy materiał w sprawie Zondacrypto. Ustalenia wynikają z ujawnionych dziś przez naszą stację rozmów Tomasza Sakiewicza z Przemysławem Kralem z 6 grudnia 2025 roku. Z treści korespondencji wynika, że Kral oceniał rządową ustawę o rynku kryptowalut jako rozwiązanie korzystne dla swojej firmy, ponieważ – jak sam przyznał – uderzałaby ona w jego konkurencję. To istotnie podważa narrację, według której miałby szukać wsparcia po stronie środowiska prezydenta Karola Nawrockiego.
„Na rękę biznesowo”
Wokół sprawy Zondacrypto od dłuższego czasu budowana jest narracja mająca łączyć działalność spółki z prezydentem Karolem Nawrockim. Wątek ten był szczególnie mocno wykorzystywany przy okazji prezydenckich decyzji dotyczących ustaw regulujących rynek kryptowalut.
Teraz ujawniliśmy treść rozmów Tomasza Sakiewicza z Przemysławem Kralem, ówczesnym szefem Zondacrypto. Rozmowa odbyła się 6 grudnia 2025 roku.
Z jej treści wynika, że Kral – zapytany przez Sakiewicza o rządową ustawę dotyczącą rynku kryptowalut – wskazywał wprost, że jej wejście w życie byłoby dla niego korzystne biznesowo.
„Wtedy wycięłoby całkowicie moją konkurencję w Polsce”
– napisał Kral, odpowiadając na pytanie dotyczące możliwych skutków ustawy.
To ważna deklaracja, ponieważ stoi w wyraźnej sprzeczności z próbami przedstawiania sytuacji jako konfliktu, w którym interes Zondacrypto miałby zależeć od decyzji podejmowanych przez prezydenta.
Na tym jednak rozmowa się nie kończy. Jak wynika z materiału zaprezentowanego na naszej antenie, Przemysław Kral przesłał Tomaszowi Sakiewiczowi również plik zawierający jego oświadczenie.
Treść rozmów oraz przekazanego dokumentu może mieć znaczenie dla oceny relacji między Kralem a osobami i instytucjami, które dziś próbują przedstawiać sprawę Zondacrypto w określonym kontekście politycznym.
Tym bardziej że równolegle pojawiły się doniesienia o działaniach zmierzających do uzyskania przez Krala statusu tzw. małego świadka koronnego i składania przez niego zeznań mogących obciążać polityków prawicy.
Pytania o narrację wokół Nawrockiego
Sprawa Zondacrypto była już wcześniej wykorzystywana przez przedstawicieli koalicji rządzącej do atakowania prezydenta Karola Nawrockiego. Szczególnie mocno pojawiała się przy okazji jego decyzji dotyczących ustaw regulujących rynek kryptowalut.
Przeciwnicy prezydenta sugerowali, że jego stanowisko może być korzystne dla określonych podmiotów działających w tej branży.
Tymczasem z ujawnionej rozmowy wynika coś zupełnie innego. Sam Przemysław Kral wskazywał, że podpisanie rządowej ustawy byłoby dla niego korzystne, ponieważ – jak twierdził – pozwoliłoby ograniczyć konkurencję na polskim rynku.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Gauff z triumfem w Cincinnati! Pokonała Pegulę w finale
TYLKO U NAS
NASZ NEWS: Ujawniamy rozmowę Kral–Sakiewicz. „Ustawa wycięłaby moją konkurencję”
SPRAWDŹ TO!
Polacy chcą więcej pieniędzy na ten cel. Wynik sondażu mówi wszystko