– Jest kilka aspektów, na których chcemy się mocno skupić. Są to na pewno polityka klimatyczna, kwestie związane ze środowiskiem, kwestie związane z gospodarką też są bardzo istotne - powiedział w programie Telewizji Republika "Dziennikarski poker" w rozmowie z Łukaszem Jankowskim, rzecznik rządu Piotr Muller.
– Ponad połowa ministerstw jest już ustalona, oczywiście nie będę tego jeszcze ujawniał, bo chcemy zrobić to tak kompleksowo - powiedział Piotr Muller.
– Te rozmowy są dobre, mimo tych medialnych spekulacji i podgrzewaniu atmosfery - stwierdził rzecznik rządu.
– Wiadomo że są rozmowy dotyczące udziału poszczególnych partnerów na Zjednoczonej Prawicy. Wiadomo, że to Prawo i Sprawiedliwość jest największa partią i to ono rozdaje karty, ale Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry chcą mieć swoje udziały - dodał.
– Zastanawiamy się w jaki sposób ułożyć podział, korektę struktury ministerstw, nie chodzi tylko o personalia - zauważył Piotr Muller.
– Jest kilka aspektów, na których chcemy się mocno skupić. Są to na pewno polityka klimatyczna, kwestie związane ze środowiskiem, kwestie związane z gospodarką też są bardzo istotne - wyjaśnił polityk.
– Nie spodziewam się, żeby Ministerstwo Finansów było połączone w całości z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju - zapowiedział.
– Ministerstwo finansów zawsze klasycznie było oddzielnym resortem - dodał gość Telewizji Republika.
– W tej chwili mamy ustalenie, że na 2020 rok jest 2600 złotych - mówił pytany o projekt płacy minimalnej.
– Oczywiście chcielibyśmy te cele, które postawiliśmy zrealizować, ale zawsze jest procedura, że patrzymy na wskaźniki makroekonomiczne. Mamy nadzieję, ze one będą na tyle dobre, żeby ten cel zrealizować - wyjaśnił pytany o kolejne lata.
– Na pewno chcemy zrealizować tę kwestię z piątką na pierwsze 100 dni - zapowiedział rzecznik rzadu.
– Trzy ustawy przejęte w konkrecie i plany tak jak zapowiedzieliśmy. Chcemy zrealizować to tak jak zapowiedzieliśmy - podkreślił Piotr Muller.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Tusk znów obiecuje pieniądze na zdrowie, ale internauci przypominają, że poprzednie obietnice skończyły się miliardami dla nielegalnej TVP