Przejdź do treści
22:15 Warszawa: W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Mroczek - fachura od Tuska - nie ma pojęcia o myśliwcach F-50. I to on był wiceministrem obrony narodowej!

Źródło: Wikipedia

Szef MON Mariusz Błaszczak przywołał w sobotę na platformie X słowa Cz. Mroczka (KO), który stwierdził, że kupione przez Polskę, myśliwce FA-50 mają "niewysokie parametry techniczne i możliwości operacyjne". Do wpisu minister dołączył nowe informacje o przewadze FA-50 nad amerykańskim F-22A Raptor. "I oni chcą dbać o nasze bezpieczeństwo" - skomentował M. Błaszczak.

Wpis szefa MON odnosi się do publikacji portalu TVP Info dot. ćwiczeń Cope Thunder 23 organizowanych przez Stany Zjednoczone nad filipińską wyspą Luzon. "Myśliwiec FA-50 – w podobnej konfiguracji do maszyn, które kupiła Polska – pokonał amerykański myśliwiec 5. generacji F-22A Raptor" – napisano.

Jak pisze portal, F-22A Raptor to jeden z najnowocześniejszych i najdroższych samolotów bojowych świata, legenda walki powietrznej. "Tym bardziej sensacyjnie brzmią doniesienia o +zestrzeleniu+ myśliwca 5. generacji przez FA-50PH filipińskich sił powietrznych. To z kolei południowokoreański samolot szkolno-bojowy, choć tworzony przy współpracy z amerykańskim koncernem Lockheed Martin" - wyjaśniono.

Do linku M. Błaszczak dołączył cytat z interpelacji b. wiceministra obrony narodowej Czesława Mroczka (KO): "Zakup 48 samolotów zupełnie nowego typu, dla których brak jest aktualnie sprecyzowanej koncepcji wykorzystania, o stosunkowo niewysokich parametrach technicznych i możliwościach operacyjnych, szczególnie w zakresie wykonywania zadań w ramach systemu obrony powietrznej kraju, budzi poważne wątpliwości".

"I oni chcą dbać o nasze bezpieczeństwo..." – skomentował krótko szef MON.

Być może Mroczek specjalizuje się w lataniu na drzwiach od stodoły, co zalecał swego czasu równie profesjonalny, co on - naczelny bigosiarz III RP Komorowski? Zamiast głosić głupoty panie Mroczek niech pan lepiej pożyczy tablice Mendelejewa od Siemoniaka (kolejnego intelektualnego tuza z ferajny Tuska) i zapozna się z pierwiastkami.

PAP

Wiadomości

Zwrot w rumuńskiej polityce: transfery do AUR

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Poseł Czarnek tłumaczy wyjście z porannego wywiadu w Trójce

Dzisiaj Informacje Telewizja Republika 03.06.2025

Burza refleksyjna. Dlaczego zwycięstwo Nawrockiego tyle znaczy?

Śliwka: szeregowi członkowie PSL popierali Nawrockiego

Polki z awansem do Dywizji A! W trakcie meczu padł rekord

Bodnar mówi NIE rządowi technicznemu i prezentuje listę „afer” PiS. Matecki ostro odpowiada

Najnowsze

Zwrot w rumuńskiej polityce: transfery do AUR

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę