Przejdź do treści
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Morawiecki apeluje: W Sylwestra ograniczmy kontakty społeczne. Bądźmy zdyscyplinowani

Źródło: pexels.com

Premier Mateusz Morawiecki apelował do Polaków aby ograniczyli kontakty społeczne w trakcie nadchodzącego Sylwestra. Stwierdził też, że obecny rok nie jest normalny i chciałby, żeby już się skończył.

- Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do takiej radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ja także zresztą. Ale ten rok jest rokiem nienormalnym. Ten rok 2020 jest naprawdę rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy. Jeszcze ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów - stwierdził szef rządu Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy na serwisie społecznościowym.

Przypomniał też o aktualnych obostrzeniach.

- Poza rodziną to pięć osób obcych sobie. Po to, żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń, to trzeba się trzymać tych przepisów - mówił szef rządu.

Premier zaznaczył również, że szczepienie na koronawirusa będzie dobrowolne. W pierwszej kolejności szczepionki będą dostępne dla medyków, a następnie dla seniorów, którzy będą chcieli być zaszczepieni.

- Na pewno szczepionka będzie dobrowolna. Na pewno jest nadzieją daną światu przez medyków, naukowców, lekarzy. Na pewno też będziemy zachęcać do tego ludzi, ale nikt nie będzie do tego przymuszany - zapewnił Morawiecki.

Usunięto obraz.

Premier apelował, aby nie lekceważyć COVID-19.

– Szczepionka jest najlepszym narzędziem do powrotu do normalności – oświadczył Morawiecki.

Na zakończenie dyskusji podzielił się swoją refleksją.

- To jest nienormalny rok i wszyscy chcielibyśmy, żeby się już skończył – podsumował.

Q&A facebook

Wiadomości

Krzysztof Winkler

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

Rosja wabi afrykańskie kobiety. Wykorzystują je dla armii

To może opóźnić Alzheimera o siedem lat

Szef BBC podał się dymisji z powodu kłamliwego materiału o Trumpie

Nożownik zaatakował policjantkę. Agresor zginął na miejscu

Bohater czy seksualny drapieżnik? Historia Jerzego Zawieyskiego

Apel o ratunek dla STOART - widmo likwidacji niezależnej organizacji artystów wykonawców

Pirotechnika, broń, a teraz drony. Kierwiński wprowadza kolejny zakaz na Marsz Niepodległości

Najnowsze

Krzysztof Winkler

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE

wiadomości TVP Info

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

odwołane loty w USA

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów

zamieszki w więzieniu w Ekwadorze

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

Lenny Wilkens

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Harris Biden

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Donald Trump

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA