Przejdź do treści

Morawiecki: Polska ma być jedna i ma być krajem równych szans dla wszystkich. Ważne słowa premiera we Wrocławiu

Źródło: twitter.com/PremierRP

Państwo jest od tego, żeby pomagać społeczeństwu w szukaniu nowych dróg rozwoju, żeby budować drogi także w sposób dosłowny - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Wrocławia.

 

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Wrocławia, premier Mateusz Morawiecki przekazał bardzo ważne słowa.

- Wsłuchując się w nasze życie społeczne, w te ostatnie lata, dekady, które minęły, i patrząc w przyszłość, szukamy nowych dróg rozwoju i państwo jest od tego, żeby pomagać społeczeństwu w szukaniu nowych dróg rozwoju. Żeby budować nowe drogi w sposób dosłowny - czyli łączyć siecią dróg dużych arterii komunikacyjnych, ale również dróg dojazdowych powiatowych, gminnych - ale również wytyczać i szukać nowych dróg rozwoju - mówił premier. 

Jak dodał państwo musi szukać nowych dróg rozwoju, żeby odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Jaka ma być Polska na trzecią i czwartą dekadę XXI wieku? 

- Nasze dotychczasowe elity, które przez większość czasu trwania III RP sprawowały władzę na tak postawione sobie pytanie raczej odpowiadały w taki sposób, że przecież żyjemy w Polsce już teraz najlepszej z możliwych. Według tak rozumianej definicji wejście Polski do UE było "złapaniem pana Boga za nogi", było już prawie ukoronowaniem naszej historii - stwierdził Morawiecki.

 

Premier @MorawieckiM w #Wrocław: Cieszę się z tych inwestycji, które trafiają nie tylko do tych wielkich miast, ale również do tych małych miejscowości. Polska ma być krajem równych szans.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 9 czerwca 2018

Premier Morawiecki stwierdził, że Polska potrzebuje zmiany modelu gospodarczego by w przyszłości stać się krajem wysokich technologii.

Premier @MorawieckiM w #Wrocław: Potrzebujemy więcej krajowych oszczędności. Potrzebujemy zmiany modelu gospodarczego, jeżeli chcemy za 20 lat być bardziej gospodarzem we własnym kraju, być krajem wysokich technologii.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 9 czerwca 2018

 

Premier wskazał także, że nasza ojczyzna powinna zapewniać równe szanse dla wszystkich obywateli. powinna zatem rozwijać się w sposób zrównoważony i "ma być jedna".

Premier @MorawieckiM w #Wrocław: Polska ma być jedna i ma być krajem równych szans dla wszystkich. Nie Polską A, B lub C. Pokazujemy czynem, co to dla nas znaczy, że Polska ma być jedna. pic.twitter.com/WsMGT97SX1

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 9 czerwca 2018

 

twitter.com/PremierRP

Wiadomości

Gość "Dzisiaj", godz. 20.00 w Republice. Zapraszamy!

Lis chciał upokorzyć prezydenta Dudę, ale „Boli, że Trump zaprosił Dudę, a Tuska nie”

Czołowe zderzenie dwóch aut. Jeden z kierowców nie przeżył

Wybory w Niemczech. Wygrywa CDU 29 proc., przed AFD 19,5 proc. i SPD 16 proc.

Groza na przejeździe kolejowym! Bus staranowany przez szynobus

Fort Trump wraca na agendę | Bitwa Polityczna

Prof. Cenckiewicz: Estoński wywiad potwierdza ustalenia ws. współpracy SKW z FSB

Semka: Ameryce nie jest na rękę, aby w Polsce była wojna domowa

Michał Rachoń: Lewicowe media znów szerzą kłamstwa na temat wypowiedzi Trumpa

Zełeński przestanie być prezydentem Ukrainy? Może ustąpić nawet natychmiast!

Ktoś w to uwierzy? Kandydat na kanclerza chce "podpisać polsko-niemiecki traktat o przyjaźni"

Nawrocki o spotkaniu Duda-Trump: nasz prezydent jest mężem stanu

Wybory w Niemczech. Mieszkańcy wyspy Norderney głosują w... koszach plażowych

Szef MSZ Ukrainy: unikanie nazywania Rosji agresorem nie zmienia faktu, że nim jest

Miał być atak na Nawrockiego. Oberwało się Trzaskowskiemu. I to jak!

Najnowsze

Gość "Dzisiaj", godz. 20.00 w Republice. Zapraszamy!

Groza na przejeździe kolejowym! Bus staranowany przez szynobus

Fort Trump wraca na agendę | Bitwa Polityczna

Prof. Cenckiewicz: Estoński wywiad potwierdza ustalenia ws. współpracy SKW z FSB

Semka: Ameryce nie jest na rękę, aby w Polsce była wojna domowa

Lis chciał upokorzyć prezydenta Dudę, ale „Boli, że Trump zaprosił Dudę, a Tuska nie”

Czołowe zderzenie dwóch aut. Jeden z kierowców nie przeżył

Wybory w Niemczech. Wygrywa CDU 29 proc., przed AFD 19,5 proc. i SPD 16 proc.