Przejdź do treści
07:25 IMGW: burze, deszcz i wiatr na północnym zachodzie i południu kraju
07:00 USA: Groźne burze - mężczyzna zginął od uderzenia pioruna, kilkanaście osób rannych
05:35 Warszawa: Od czwartkowego poranka podziemna kolejka na linii M1 zatrzymuje się już na stacji Racławicka
03:42 USA: Służby przejęły opiekę nad 21 dziećmi urodzonymi przez surogatki dla pary z Kalifornii
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Morawiecki: Musimy zrobić wszystko, by wesprzeć Ukrainę w walce z brutalnym najeźdźcą

Źródło: Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

- Nie może być takiej sytuacji, żeby strona, która dokonuje inwazji, korzystała na tym stanie, a zaatakowana strona była poszkodowaną przez wojnę, ale także, żeby traciła szanse i nadzieje na przyszłość i rozwój - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Brukseli.

– Putin zdecydował o ataku przede wszystkim dlatego, że czuł słabość Zachodu – mówił podczas konferencji prasowej w Brukseli premier. – Czuł rozczłonkowanie, rozdrobnienie, brak jedności, brak solidarności i dlatego ta nasza odpowiedź teraz, odpowiedź Zachodu, jest odpowiedzią solidarną, jest odpowiedzią, która ma pokazać Kremlowi, że jesteśmy zjednoczeni – dodał i podkreślił, że to na pewno zaskoczyło Moskwę i Putina.

- Najważniejsza jest obrona suwerenności i niepodległości przez Ukrainę. Oni stają także w obronie wartości europejskich. Mamy pełną świadomość tego, że Ukraina staje w obronie wolności – podkreślił.

Mateusz Morawiecki zauważył, że relacje Ukrainy z UE nie mogą być słabsze niż te, które były wcześniej. Dlatego przedstawiono perspektywę wejścia Ukrainy do UE.

- Widzimy, co działo się w Charkowie. W ostatnich godzinach zaatakowano cywilów. Rosyjskie bomby przyczyniają się do mordowania niewinnych ludzi – tych, których przyjmujemy w korytarzu humanitarnym – mówił premier.

Podziękował również Polakom, którzy pokazują, czym jest prawdziwa gościnność.

Morawiecki uznał, że agresora można zatrzymać jedynie poprzez mocne sankcje. - Domagamy się jak najdalej rozwiniętego pakietu. Widzimy, że rosyjska gospodarka otrzymała potężne uderzenie, ale ona jest codziennie zasilana poprzez sprzedaż ropy i gazu – mówił.

Dodał, że sankcji są po to, by Putin nie decydował o losach Ukrainy. - Europa znalazła się w punkcie zwrotnym swojej historii. Ukraina twardo stawia opór barbarzyńskiej napaści, ale poziom naszych sankcji musi być czymś, co wstrząśnie Kremlem – powiedział polski premier.

 

.@MorawieckiM (@PremierRP): Musimy zrobić wszystko, aby umożliwić szybkie wejście Ukrainy do UE.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 1, 2022

.@MorawieckiM (@PremierRP): W ostatnich godzinach wojska Putina zaczęli bombardować cele cywilne w Charkowie.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 1, 2022

.@MorawieckiM (@PremierRP ): Możemy zablokować tę wojnę, tylko poprzez sankcje wobec Putina.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 1, 2022

.@MorawieckiM (@PremierRP ): Domagamy się zdecydowanych sankcji na Rosję, oraz pomoc dla Ukrainy. Musi być to niezwłoczne. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 1, 2022

.@MorawieckiM (@PremierRP): Marzenia Polaków były takie, żeby kraje między Polską a ZSRR były niepodległe kraje.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 1, 2022
Portal TV Republika

Wiadomości

Dlaczego Sikorski skarży się na biskupów Papieżowi?

Zlikwidowano prorosyjską grupę hakerską NoName. Odpowiadała za cyberataki na kraje wspierające Ukrainę

Horror w Las Palmas: 17-latka podpalona przez imigranta

Agnieszka Holland: Tusk zarządza masą upadłościową koalicji

Surogatki urodziły parze 21 dzieci. Bo chcieli dużej rodziny...

Byli współpracownicy milczą: czy Joe i Jill Biden staną przed Kongresem?

Rosyjska ropa na plażach. Turyści oburzeni, władze bezradne

Nie żyje Joanna Kołaczkowska. Kabaret Hrabi przekazał poruszającą wiadomość

Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Alaski! Wydano alert przed tsunami

Koniec ze słodzeniem Coca Coli syropem glukozowo-fruktozowym

Moc zagrywki dała zwycięstwo! Polska pokonuje Iran 3:2 w VNL

Sikorski do biskupów: niech zrzucą sukienki i idą do PiS. Goście Republiki komentują

Belgia: spłonęła scena festiwalu Tomorrowland. Zagrać mieli m.in.: Eric Prydz, Armin van Buuren i David Guetta

Błaszczak o fatalnym zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa przez rząd 13 grudnia: obecna władza drąży kieszenie Polaków [WIDEO]

Nowy trener reprezentacji spóźnił się na własny ślub, a jego syn występuje w telewizji. Co wiemy o Janie Urbanie?

Najnowsze

Nie żyje Joanna Kołaczkowska. Kabaret Hrabi przekazał poruszającą wiadomość

Agnieszka Holland: Tusk zarządza masą upadłościową koalicji

Surogatki urodziły parze 21 dzieci. Bo chcieli dużej rodziny...

Byli współpracownicy milczą: czy Joe i Jill Biden staną przed Kongresem?

Rosyjska ropa na plażach. Turyści oburzeni, władze bezradne

Dlaczego Sikorski skarży się na biskupów Papieżowi?

Zlikwidowano prorosyjską grupę hakerską NoName. Odpowiadała za cyberataki na kraje wspierające Ukrainę

Horror w Las Palmas: 17-latka podpalona przez imigranta