Przejdź do treści
18:27 Płonie hala Zakładów Tworzyw Sztucznych w Siemianowicach Śląskich - trwa akcja gaśnicza
17:28 Prezydent Donald Trump: Jeśli w ciągu 50 dni nie dojdziemy do porozumienia z Rosją, nałożymy na nią surowe cła; jesteśmy z Rosji bardzo niezadowoleni
17:23 USA: Prezydent Donald Trump spotkał się z sekretarzem generalnym NATO - w trakcie spotkania zapowiedział przedstawienie nowego planu obronnego dla Ukrainy
14:30 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wicepremier Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu
12:50 Rzeczniczka klubu KO Dorota Łoboda potwierdziła w wywiadzie w PAP, że trwają rozmowy o połączeniu Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Jej zdaniem nowa partia mogłaby funkcjonować pod nazwą Koalicja Obywatelska
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Morawiecki: Droga do rajów podatkowych wybrukowana jest niedoinwestowanymi szpitalami

Źródło: Telewizja Republika

– Świat stanął na głowie. Jeszcze kilka lat temu raje podatkowe, czyli kraje, do których firmy i obywatele uciekali, żeby nie płacić podatków, były uważane za coś normalnego. Naszym zdaniem to nie jest coś normalnego – Powiedział w programie „Gość wiadomości” wicepremier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w spotkaniu grupy G20.

Jak twierdzi Morawiecki, dużą rolę odgrywa wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi krajami. Państwa grupy G20 powinny się zgodzić co do pewnego schematy przepływu informacji. Wicepremier stwierdził, że raje podatkowe to piekło dla normalnych państw i społeczeństw. –Ktoś  zabiera podatki, które powinny być płacone na szpitale, szkoły, drogi. Droga do rajów podatkowych wybrukowana jest niewybudowanymi drogami i niedoinwestowanymi szpitalami – dodał Morawiecki.

Dla Morawieckiego ważne jest to, żeby Polska była traktowana poważnie. – Jednym jest prestiż na G20, drugim walka z mafiami VAT-owskimi, a trzecim rozmowa na G20 w sprawach unikania opodatkowania – wyjaśnił.


Wicepremier Morawiecki odniósł się także o sytuacji na polskim rynku medialnym, który w większości skupiony jest w zagranicznych rękach. – Tak wyglądała prywatyzacja oraz rozwój w III RP do czasu objęcia rządów przez nas. Była to wolna amerykanka. W Polsce mamy monopolistów, którzy w swych rękach koncentrują 80 proc. tego rynku. Niemcy mają specjalną radę, która zapobiega koncentracji. Instrukcje szefa Ringier Axel Springer do próba cenzury i narzucenia zdania.  – ocenił wicepremier.

TVP Info

Wiadomości

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najstarszy prezydent świata znów kandyduje. Wiek go nie zatrzyma

Milicic ogłosił kadrę Polski na EuroBasket 2025

Hubert Hałas – piłka nożna w sercu, inspiracja w sieci

Fundacja bije na alarm. Była wokalistka Dwa plus Jeden uparcie odrzuca pomoc, a sytuacja jest poważna

Atak rządzących na Republikę: władze stacji zawiadamiają szefa KRRiTV

Arsenal wyłoży ponad 70 mln euro za Gyokeresa. Transfer bliski finalizacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, aby szefem rządu była kobieta

Tęsknota za ZOMO? Kontrowersyjne słowa profesora Markowskiego

Małgorzata Rozenek spełniła wielkie marzenie. Prezent za pół miliona złotych

Niemcy wzywają Europę do gospodarczej wojny z USA

Wiadomo, z kim Polki zmierzą się w ćwierćfinale Ligi Narodów

Wilders zapowiada, że zamknie wszystkie szkoły islamskie w Holandii

Prezydent Duda reaguje na wystawę w Gdańsku: „Kto relatywizuje zbrodnie, ten…”

Najnowsze

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich

Hubert Hałas – piłka nożna w sercu, inspiracja w sieci

Fundacja bije na alarm. Była wokalistka Dwa plus Jeden uparcie odrzuca pomoc, a sytuacja jest poważna

Atak rządzących na Republikę: władze stacji zawiadamiają szefa KRRiTV

Arsenal wyłoży ponad 70 mln euro za Gyokeresa. Transfer bliski finalizacji

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najstarszy prezydent świata znów kandyduje. Wiek go nie zatrzyma

Milicic ogłosił kadrę Polski na EuroBasket 2025