Morawiecki: Dla mnie "Solidarność" to drugie imię Polski
"Solidarność" to drugie imię Polski, to coś więcej niż tylko hasło i coś więcej nawet niż tylko związek zawodowy, to fenomen, który przekracza nasze granice - powiedział w czwartek w Zabrzu premier Mateusz Morawiecki.
W czwartek w Jastrzębiu Zdroju, Katowicach i Zabrzu odbywają się regionalne obchody 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.
Morawiecki powiedział w Zabrzu, że "Solidarność to coś więcej niż tylko hasło i coś więcej nawet niż tylko związek zawodowy".
"Dla mnie Solidarność to drugie imię Polski, to fenomen, który przekracza granice Polski, to nie tylko nawet ruch społeczny, w dziejach naszego państwa od wtedy i na zawsze już opisywany będzie ten fenomen, ten ruch jako wielki narodowo-społeczny ruch niepodległościowy, ale jednocześnie ruch, który miał na celu walkę o godne życie każdego człowieka w Polsce i nie tylko" - ocenił premier.
Podkreślił, że "Solidarność" to nie jest tylko historia. "Solidarność to azymut naszego działania, to kierunek, który powinien wytyczać politykę każdego dobrego rządu, ale również tych, którzy reprezentują świat pracy" - ocenił Morawiecki.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
UJAWNIAMY. Madejowe łoże. Prezes Rządowego Centrum Legislacji stworzyła nowe dyrektorskie stanowisko dla ojca swojego dziecka. Państwo płaci mu ponad 24 tys. zł
Piotr Nisztor pyta BOŚ bank o wydanie dużej kwoty na sfinansowanie konferencji w Mikołajkach. Odpowiedzi brak
Najnowsze
UJAWNIAMY. Madejowe łoże. Prezes Rządowego Centrum Legislacji stworzyła nowe dyrektorskie stanowisko dla ojca swojego dziecka. Państwo płaci mu ponad 24 tys. zł
Piotr Nisztor pyta BOŚ bank o wydanie dużej kwoty na sfinansowanie konferencji w Mikołajkach. Odpowiedzi brak
Polacy za służbą wojskową! Wyniki sondażu zaskoczyły wszystkich!
To tyle z marzeń Hołowni. Wiadomo, kto zostanie komisarzem ds. uchodźców
SPRAWDŹ TO!