Przejdź do treści
13:33 IMGW: deszczowo i pochmurnie, w górach śnieg; od wtorku pogoda się poprawi
13:01 PŚ w skokach - w sezonie 2024/25 Polacy o jeden punkt lepiej niż przed rokiem
12:47 USA: Szef Pentagonu Pete Hegseth oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone rozpoczęły wzmacnianie swych sił wojskowych w Japonii i stworzą tam "bazę bojową"
12:23 Iran: Rozpędzono manifestację za zaostrzeniem kar dla kobiet niezasłaniających włosów
12:03 Watykan: Papież Franciszek zaapelował o pokój w Ukrainie, na Bliskim Wschodzie, w Birmie i krajach Afryki
11:00 Pryszczycy w Polsce nie ma - zapewnił minister rolnictwa Czesław Siekierski. Minister ostrzegł jednak, że stan zagrożenia chorobą jest większy niż kiedykolwiek
10:28 Litwa: Na litewskim poligonie w Podbrodziu piąty dzień trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza czterech amerykańskich żołnierzy
09:40 Lubelskie: Dwóch 18-latków zginęło w wypadku w Chełmie; w aucie było 10 młodych osób
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Spotkanie 30 marca Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Tomaszowskim Domu Kultury (ul. Lwowska 72)
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Sadowne zaprasza 30 marca na spotkanie z Adrianem Stankowskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki 35
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

"Misjonarze w służbie pojednania i pokoju"

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

– Misjonarze potrzebują duchowego i materialnego wsparcia – przypomina Kościół w związku ze Świętem Trzech Króli, Dniem Pomocy Misjom. W tym roku obchodzony jest on pod hasłem „Misjonarze w służbie pojednania i pokoju”.

We wszystkich parafiach w Polsce prowadzona będzie zbiórka na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur w komunikacie wskazał, że hasło to nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego, który akcentuje konieczność nawrócenia i pojednania z Bogiem i ludźmi.

– Misjonarze, posługujący w krajach Afryki, Azji, Oceanii oraz Ameryki Środkowej i Południowej, bardzo często stają wobec konfliktów lokalnych, które przeradzają się w rzezie i rozboje, a nawet otwartą wojnę. Udzielają schronienia i pomocy cierpiącym. Troszczą się o dzieci, ofiary wojen i nienawiści. Wszystkich wzywają do przebaczenia i pojednania. Nieraz ryzykują własnym życiem, by trwać w solidarności z prześladowanymi i bezbronnymi – podkreśla hierarcha.

Z danych Kościoła wynika, że obecnie na misjach pracuje 2065 misjonarzy i misjonarek z Polski; pełnią posługę w 97 krajach. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy, w tym roku do wyjazdu szykuje się 30 osób - oprócz duchownych także osoby świecie.

 Bp Mazur zwraca uwagę, że misjonarze nie tylko niosą Ewangelię, ale prowadzą też działalność charytatywną, a „by mogli pomagać, potrzebują naszego wsparcia finansowego i materialnego”. Dlatego, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, 6 stycznia we wszystkich parafiach zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

„W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki, składam serdeczne podziękowanie za waszą modlitwę i ofiarność, za troskę o misje w świecie. Niech Chrystus, który objawił się narodom pogańskim, dzięki posłudze misyjnej Kościoła dotrze do serc i umysłów tych wszystkich, którzy Go jeszcze nie znają” – napisał bp Mazur.

Hierarcha zachęca do zaangażowania na rzecz misji. Przypomina też o IV Krajowym Kongresie Misyjnym, który odbędzie się w czerwcu i zapowiada, że wśród omawianych spraw znajdzie się m.in. to, „jak ożywić zapał i gorliwość ewangelizacyjną". „Będziemy się modlić, by nasz Kościół dał światu 105 nowych misjonarzy, na pamiątkę 1050. rocznicy Chrztu Polski – napisał bp Mazur.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Święto Trzech Króli w Kościele

pap

Wiadomości

Bąkiewicz ostrzega: Pakt migracyjny to broń wymierzona w Polskę!

Z kim Polska zbroi się na przyszłość? Turcja i Francja na wojskowej mapie | Salonik polityczny

Niemiecki wywiad: rosyjska gospodarka produkuje więcej niż potrzeba do działań wojennych na Ukrainie

Kampania wyborcza to wojna zastępcza. Walczą tak naprawdę partie | Salonik polityczny

Politycy w mundurach. Szkolenie Tuska dzieli rząd i obnaża intencje

Cudowna metamorfoza Tuska | Salonik polityczny

Tusk kontra marsz PiS z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego. Internauci punktują jego "marsz patriotów"

Dystrofia mięśniowa zabiera mu siły. Historia małego Tymka porusza serca

Granica przestaje być nasza. Polska wobec unijnego przymusu

Przydacz: prokuratura dziś nie jest apolityczna

Cukier – słodki wróg? Zobacz, jak nas uzależnia! | Żyj lepiej

Tak się wydaje publiczne pieniądze! Gigantyczna kwota sesji fotograficznej dla ministerstwa Hennig-Kloski

Pielęgnacja w ciąży – co można, a czego lepiej unikać?

Oko na niedzielę | Rzadko powraca syn marnotrawny

W Belgii zaczynają się strajki. W poniedziałek paraliż lotniska w Brukseli

Najnowsze

Bąkiewicz ostrzega: Pakt migracyjny to broń wymierzona w Polskę!

Politycy w mundurach. Szkolenie Tuska dzieli rząd i obnaża intencje

Cudowna metamorfoza Tuska | Salonik polityczny

Tusk kontra marsz PiS z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego. Internauci punktują jego "marsz patriotów"

Dystrofia mięśniowa zabiera mu siły. Historia małego Tymka porusza serca

Z kim Polska zbroi się na przyszłość? Turcja i Francja na wojskowej mapie | Salonik polityczny

Niemiecki wywiad: rosyjska gospodarka produkuje więcej niż potrzeba do działań wojennych na Ukrainie

Kampania wyborcza to wojna zastępcza. Walczą tak naprawdę partie | Salonik polityczny