Przejdź do treści
21:30 Sport: Iga Świątek w ćwierćfinale Wimbledonu - rozstawiona z numerem ósmym Iga Świątek wygrała z Dunką Clarą Tauson
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Misiewicz: Polskie wojsko musi zacząć korzystać z naszego sprzętu

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

Polskie wojsko musi zacząć korzystać z naszego sprzętu, po to też żeby ten sprzęt promować. Żeby nasi partnerzy, wojska zachodnie, widziały, że ten sprzęt, który w Polsce jest produkowany warto kupować. To też samo w sobie napędza koniunkturę i prowadzi do rozwoju sił zbrojnych, do rozwoju tego sprzętu. Polska armia musi być odpowiednio wyposażona – mówił w Telewizji Republika rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Misiewicz podkreślił, że wśród zasług nowego ministerstwa, jest nie tylko wzmacnianie polskiej armii, ale także wydłużenie służby żołnierzom, którzy do tej pory musieli odchodzić z wojska po 12 latach. – Warto powiedzieć również, o innym celu, który szef MON zrealizował w ciągu trzech miesięcy – zlikwidowanie patologii w Wojsku Polskim, czyli wyrzucania żołnierzy po 12 latach służby – zaznaczał. – Dzisiaj ta ustawa została zmieniona, żołnierze mogą służyć dłużej – dodawał.

Rzecznik MON mówił również o konieczności uregulowania kwestii związanych z wyposażeniem wojska. – Chcemy, żeby Polska jak najszybciej miała jak najlepszy sprzęt do obrony przeciwrakietowej i oczywiście za odpowiednią ilość pieniędzy. Kolejną kwestią są śmigłowce wielozadaniowe dla Polskiego Wojska, ale tu jeszcze czekamy na negocjacje offsetowe, jeśli chodzi o Airbusa, które prowadzi ministerstwo rozwoju – tłumaczył. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Szef MON podpisał koncepcję Obrony Terytorialnej. "Obrona Terytorialna Kraju wchodzi w fazę realizacji"

Szef MON: Polska armia będzie silna, będzie częścią skutecznie działającego Sojuszu, a nie pozorów Sojuszu

telewizja republika

Wiadomości

Teksas: Bilans ofiar powodzi przekroczył 100. Nadchodzi nowa fala

Putin przelicytował w negocjacjach. Trump zmienił zdanie

Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Piekielna taktyka Rosji w agresji na Ukrainę

Świątek melduje się w ćwierćfinale Wimbledonu. Znamy jej kolejną rywalkę!

Burzliwa noc w Polsce! Setki interwencji straży pożarnej

Marcin Rogacewicz zatańczy z Agnieszką Kaczorowską w „Tańcu z Gwiazdami”? Plotki o romansie znów wracają!

Polka zdobyła ośmiotysięcznik Himalajów! Udana wyprawa Doroty Rasińskiej-Samoćko

Grok zgasił europosła PO. To Morawiecki rozpoczął budowę polskich wiatraków

Niemcy wjeżdżają do Polski, Tusk ogranicza obywateli

Lis nie odpuszcza Hołowni. Mniej pisze, ale częściej podaje posty swoich fanów

Horała i Osmalak o dialogu politycznym w „Gościu Dzisiaj”

Mandaryna wróciła na scenę w Sopocie! Michał Wiśniewski przerwał milczenie po 20 latach: „Nigdy nie skrzywdziłbym swojej żony”

Władza traci słuch społeczny. Siemoniak zapowiada twarde działania wobec obywatelskich patroli na granicy

SOP wszczyna postępowanie po przejeździe ministra Bodnara

Najnowsze

Muzeum Auschwitz wycofuje się ze współpracy z Instytutem Pileckiego

Piekielna taktyka Rosji w agresji na Ukrainę

Świątek melduje się w ćwierćfinale Wimbledonu. Znamy jej kolejną rywalkę!

Burzliwa noc w Polsce! Setki interwencji straży pożarnej

Marcin Rogacewicz zatańczy z Agnieszką Kaczorowską w „Tańcu z Gwiazdami”? Plotki o romansie znów wracają!

Teksas: Bilans ofiar powodzi przekroczył 100. Nadchodzi nowa fala

Putin przelicytował w negocjacjach. Trump zmienił zdanie

Trump nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla