Przejdź do treści

Miller: Kongres SLD powinien się odbyć jeszcze w tym roku

Źródło: Telewizja Republika

Decyzją obywateli Sojusz Lewicy Demokratycznej po raz pierwszy nie znalazł się w parlamencie. Fakt ten komentował na konferencji prasowej lider ugrupowania Leszek Miller. – Wczorajszy dzień był bardzo nerwowy. Emocje sięgały zenitu. W pewnej chwili mieliśmy przeczucie, że się uda. Niestety się pomyliliśmy – mówił szef SLD.

W ocenie szefa Sojuszu, najlepiej byłoby gdyby kongres SLD który wyłoni nowego przewodniczącego odbył się jeszcze w tym roku. Powtórzył, to co już wcześniej zapowiadał, czyli że nie będzie ponownie ubiegał się o tę funkcję.

Zapytany o przyczyny porażki, Miller powiedział, że należy poczekać aż opadnie powyborczy kurz, aby dostrzec wszystko w odpowiednim wymiarze. – Zabrakło nam naprawdę niewiele. Można powiedzieć, że przegraliśmy o przysłowiowy włos – mówił.  – Na projekt Zjednoczona Lewica głos oddało ponad milion obywateli. To kapitał, o który trzeba dbać – wskazywał.

"PiS skróci kadencję samorządów"

Szef Sojuszu wyraził przekonanie, że Prawo i Sprawiedliwość skróci kadencję samorządów i już w przyszłym roku odbędą się kolejne wybory, do których lewica musi się przygotować. Pytany, czy istnieje możliwość skrócenia kadencji Sejmu Miller zdecydowanie zaprzeczył. – Pogłoski o skróceniu kadencji są zupełnie nieprawdziwe. PiS będzie miało stabilną większość – powiedział z przekonaniem.

"Trudno mi sobie wyobrazić Macierewicza w koszulce Che Guevary"

Miller odniósł się także do faktu, że lewicowy elektorat nie ma reprezentacji w parlamencie. – Jeśli chodzi o kwestie socjalne, to bardzo lewicowe jest PiS. Jednak trudno mi sobie wyobrazić Antoniego Macierewicza w koszulce Che Guevary.  PiS to lewicowość socjalna, ale nie światopoglądowa – mówił.

Lewica wybory prezydenckie pomyliła z wyborami Miss Polonia?

Lider SLD skomentował także wczorajsze słowa byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który porażkę Sojuszu upatruje w klęsce tej partii w wyborach prezydenckich, w tym że „lewica wybory prezydenckie pomyliła z wyborami Miss Polonia”. – Uważam, że nie było związku. Wybory prezydenckie kierują się zupełnie inną logiką – ocenił. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Lewica poza Sejmem. "Brak Millera doprowadził do odejścia tradycyjnych wyborców SLD do PIS-u"

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Nawrocki o spotkaniu Duda-Trump: nasz prezydent jest mężem stanu

Wybory w Niemczech. Mieszkańcy wyspy Norderney głosują w... koszach plażowych

Szef MSZ Ukrainy: unikanie nazywania Rosji agresorem nie zmienia faktu, że nim jest

Miał być atak na Nawrockiego. Oberwało się Trzaskowskiemu. I to jak!

Hołda: obecny rząd to rekiny biznesu, ale nie wiem czy polskiego...

Nowy tydzień, nowe prognozy. Będzie ocieplenie, ale i opady

Sakiewicz: oferta Trumpa z surowcami naturalnymi jest ofertą bezpieczeństwa

Protest we Wrocławiu. "Ręce precz od naszych dzieci" NA ŻYWO

Zalew migrantów z Niemiec. Nawrocki deklaruje: stanę na granicy!

Polityczny bandytyzm w Polsce? Atak na demokratycznie wybrany rząd! | Salonik polityczny

Papież przechodzi następne badania...

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Duda z Trumpem, Sikorski z Rubio. Jak przebiegły rozmowy?

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Najnowsze

Nawrocki o spotkaniu Duda-Trump: nasz prezydent jest mężem stanu

Hołda: obecny rząd to rekiny biznesu, ale nie wiem czy polskiego...

Nowy tydzień, nowe prognozy. Będzie ocieplenie, ale i opady

Sakiewicz: oferta Trumpa z surowcami naturalnymi jest ofertą bezpieczeństwa

Protest we Wrocławiu. "Ręce precz od naszych dzieci" NA ŻYWO

Wybory w Niemczech. Mieszkańcy wyspy Norderney głosują w... koszach plażowych

Szef MSZ Ukrainy: unikanie nazywania Rosji agresorem nie zmienia faktu, że nim jest

Miał być atak na Nawrockiego. Oberwało się Trzaskowskiemu. I to jak!