Przejdź do treści
05:56 Wall Street Journal: Putin odstąpi od podbicia Ukrainy tylko wtedy, gdy zobaczy zjednoczony Zachód, który będzie zdecydowany, by uniemożliwić mu to zwycięstwo
05:28 Włoskie media: w tym całkowitym braku szczegółów, jeśli chcemy być optymistami, jest aspekt pozytywny. Bardziej lakoniczny z ich obu był Trump, zazwyczaj bardzo rozmowny
05:08 Brytyjskie media: europejscy sojusznicy USA oraz strona ukraińska może wyrazić zadowolenie z zaniechania przez prezydenta Trumpa pewnych działań, w tym złożenia propozycji ustępstw w negocjacjach czy porozumienia, które mogłoby podważyć kolejne rozmowy
Sakiewicz o spotkaniu na Alasce: To są jednak rozmowy ludzi, którzy mają wycelowane w siebie pistolety. Jeśli Trump zrobi krok za dużo, to będzie III wojna światowa, jeśli zrobi krok za mało, to ta wojna się nie skończy
Sakiewicz: Trump nie chce zawieszenia broni za wszelką cenę, a Putin przestanie strzelać, jeśli dostanie wszystko co chciał. Skoro nie ma zawieszenia broni, to znaczy, że warunki Putina nie zostały przyjęte.
01:40 Odbyliśmy produktywne spotkanie, było wiele punktów, co do których się zgodziliśmy, ale pozostało jeszcze kilka ważnych, których jeszcze nie do końca uzgodniliśmy - powiedział prezydent Donald Trump podczas konferencji z Putinem na Alasce
00:41 Konferencja prasowa Trumpa i Putina zakończyła się bez pytań od mediów
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Migranci chcą do Polski. Nielegalnie. Czy oni kiedykolwiek odpuszczą?

Źródło: twitter.com/@Straz_Graniczna

I choć przypadków przekroczenie granicy polsko-białoruskiej jest już mniej niż np. rok temu, problem ten nie ustał na dobre. Minionej doby znowu odnotowano kilkadziesiąt przypadków prób nielegalnej migracji. I po co to wszystko...?

Straż Graniczna w codziennym podsumowaniu podała w sobotę rano, że 35 osób próbowało wczoraj dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Byli to między innymi Afgańczycy, Egipcjanie i Syryjczycy.

W dn.20.01 do🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾35 cudzoziemców- ob.Egiptu, Afganistanu i Syrii.#PSGNarewka za pomocnictwo zatrzymano ob.Ukrainy, który przewoził 4 ob.Afganistanu.#NaStrażyGranic pic.twitter.com/zTahj7ENqW

— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) January 21, 2023

Zatrzymano także obywatela Ukrainy, który przewoził czterech Afgańczyków. Miało to miejsce na terenie działania placówki SG w Narewce.

Od 1 stycznia 2023 r. nie obowiązuje w Podlaskiem zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Obecnie obowiązują tam przepisy o pasie drogi granicznej. Ograniczenia reguluje rozporządzenie wojewody podlaskiego z września 2021 r., w sprawie zakazu przebywania na całym odcinku pasa drogi granicznej na granicy z Białorusią, czyli na granicy zewnętrznej UE.

Pasem drogi granicznej jest – według definicji z ustawy o ochronie granicy państwowej – obszar o szerokości 15 metrów, licząc w głąb kraju od linii granicy państwowej lub od brzegu wód granicznych albo brzegu morskiego.

Obowiązujący zakaz nie obejmuje właścicieli gruntów leżących w pasie drogi granicznej, oznakowanych szlaków turystycznych i kąpielisk. Teren oznaczony jest tablicami "Pas drogi granicznej – wejście zabronione".

Na 186. km granicy z Białorusią powstała w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m. Nie zakończyła się jeszcze budowa zapory elektronicznej, która powstaje na nieco ponad 200 km i jest systemem m.in. kamer i czujników. Do tej pory włączono do użytku siedem odcinków perymetrii, o łącznej długości 127 km. Pozostały do uruchomienia jeszcze cztery o długości ok. 78 km, ale ich odbiór będzie przesunięty w czasie, bo opóźnia się dostawa kamer termowizyjnych.

PAP

Wiadomości

Kolejni ministrowie w niemieckim rządzie mówią NIE językowi gender

Rozmowy przywódców państw europejskich z Trumpem już dzisiaj

Amerykański pokaz siły. Rozmowy w cieniu B-2

Szczyt Trump-Putin w Alasce: skrajne reakcje w Waszyngtonie

Mocne słowa WSJ do Trumpa. Historyczny moment nadejdzie wkrótce

Włoskie media: lakoniczność Trumpa mówi wszystko

Trump ocenił spotkanie z Putinem na antenie Fox News

Ukraiński snajper bije rekord świata: strzał z 4 km

Brytyjskie media: jesteśmy daleko od zakończenia wojny

Sakiewicz skomentował szczyt na Alasce: pistolety wycelowane

Po spotkaniu Trump-Putin na Alasce. Doradca rosyjskiego dyktatora zabrał głos

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Relacja z konferencji na Alasce... Co dalej ze światem?

Matecki pyta: czy Kierwiński kazał zaniechać kontroli na granicach a ścigać nagrywających owe zaniechania?

Żona Krzysztofa Bosaka przekazała piękną wiadomość. Ich rodzina będzie większa!

Tusk ma powody do obaw. Polacy wyciągnęli słuszne wnioski z afery KPO

Najnowsze

Kolejni ministrowie w niemieckim rządzie mówią NIE językowi gender

Donald Trump

Mocne słowa WSJ do Trumpa. Historyczny moment nadejdzie wkrótce

Donald Trump

Włoskie media: lakoniczność Trumpa mówi wszystko

Donald Trump

Trump ocenił spotkanie z Putinem na antenie Fox News

snajper

Ukraiński snajper bije rekord świata: strzał z 4 km

Donald Trump

Rozmowy przywódców państw europejskich z Trumpem już dzisiaj

B-2

Amerykański pokaz siły. Rozmowy w cieniu B-2

Donald Trump

Szczyt Trump-Putin w Alasce: skrajne reakcje w Waszyngtonie