Przejdź do treści
18:05 Rekordowy kontrakt PKP Intercity bez polskich wykonawców. Zamiast repolonizacji mamy eksport publicznych miliardów do zagranicznych koncernów
17:45 Świętokrzyskie: Czteroletnia dziewczynka została przygnieciona przez opryskiwacz rolniczy w miejscowości Porąbki w powiecie kieleckim. Życia dziecka nie udało się uratować. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku
17:00 Wielkopolska: W miejscowości Gola w powiecie kępińskim wybuchł groźny pożar. Pali się nowobudowana hala produkcyjno - magazynowa. Jedna osoba z poparzeniami ciała trafiła do szpitala
16:40 Niemcy: W niewielkiej miejscowości Zwiesel w Bawarii śledczy dokonali wstrząsającego odkrycia w jednym z domów określanych przez sąsiadów mianem "domu grozy". Wśród starych mebli, rozbitych szyb i stert śmieci odnaleziono trzy ciała
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Michałek: Myślę, że gorzej niż pan Timmermans być nie może

Źródło: Telewizja Republika

– Jesteśmy liderem w Europie wschodniej z naszym liderem premierem Mateuszem Morawieckim na czele - powiedziała w poranku Telewizji Republika w rozmowie z redaktor Iloną Januszewską wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek.

–  Pan premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża z Brukseli z ogromnym sukcesem. Naprawdę, to trzeba przyznać, że to, że pan Timmermans nie obejmuje tego ważnego stanowiska, to jest absolutnie sukces Polski, polskiego premiera, ponieważ to on był taką główną twarzą tego protestu przeciwko Timmermansowi ponieważ Europa i my, wszyscy potrzebujemy zmiany - powiedziała Iwona Michałek.

 – A jak się dowiedziałam, że na tym fotelu zasiądzie kobieta, mama siedmiorga dzieci to wspaniale. To z badań wynika, że mamy które wychowały kilkoro dzieci maja zupełnie inne umiejętności, organizacyjne, są ciepłe, to są kobiety które potrafią zarządzać czasem, ludźmi - mówiła wiceminister edukacji narodowej.

– Mam nadzieję, że ta pani która jest również doświadczonym politykiem, różne stanowiska piastowała się sprawdzi i mam nadzieję, że będzie taką cieplejszą, konsolidacyjną twarzą w Unii - dodała.

– Myślę, że pan Timmermans robił wszystko, żeby zostać przewodniczącym Komisji Europejskiej. Prowadził kampanię w całej Europie, wspierał Wiosnę Biedronia i w ogóle opozycje i liczył na to, że jednak na tym fotelu zasiądzie - powiedziała polityk.

– To nie tylko Polska powiedziała "nie". Nie tylko polska i najbliższe otoczenia, ale również Włosi i inne państwa. Tym swoim postępowaniem zbudował koalicje przeciwko sobie. Moim zdaniem to dobrze, że się stało tak, jak się stało - oceniła Iwona Michałek.

– Jesteśmy liderem w Europie wschodniej z naszym liderem premierem Mateuszem Morawieckim na czele - podkreśliła.

– Trudno w tej chwili powiedzieć, jak się będzie zachowywała pani, ale myślę, że gorzej niż pan Timmermans być nie może - dodała wiceminister. 

Telewizja Republika

Wiadomości

Rząd Tuska kasuje przemysł. Z wielkich obietnic nie zostało nic!

Liga Narodów: Dziś Polska gra z Chinami o awans do półfinału

Rekordowy kontrakt PKP Intercity bez polskich wykonawców

Mbappe przejmuje numer po legendzie!

Akt oskarżenia przeciwko Węgrowi, który dołączył do armii Ukrainy

W powiecie kępińskim pali się hala magazynowa

Niemcy będą patrolować z Norwegami. W tle polska infrastruktura krytyczna

Rodzina Joanny Kołaczkowskiej przerwała milczenie. "Wierzyliśmy do końca w cud"

Protest SDP przeciwko niewpuszczeniu Republiki na ogłoszenie rekonstrukcji

Dieta Świętej Hildegardy

Jakubiak: państwo polskie nigdy nie było tak zadłużone jak teraz

Wypadek busa na Podlasiu. Są ranni

Znowu niebezpiecznie na wschodniej granicy. Padły strzały

Prezydent Duda postawi ostre ultimatum ws. zaprzysiężenia? Żurek tego nie przewidział

Małgorzata Golińska w programie Ewy Bugały o panicznych ruchach Tuska ws. rekonstrukcji

Najnowsze

Rząd Tuska kasuje przemysł. Z wielkich obietnic nie zostało nic!

Akt oskarżenia przeciwko Węgrowi, który dołączył do armii Ukrainy

W powiecie kępińskim pali się hala magazynowa

Niemcy będą patrolować z Norwegami. W tle polska infrastruktura krytyczna

Rodzina Joanny Kołaczkowskiej przerwała milczenie. "Wierzyliśmy do końca w cud"

Liga Narodów: Dziś Polska gra z Chinami o awans do półfinału

Rekordowy kontrakt PKP Intercity bez polskich wykonawców

Mbappe przejmuje numer po legendzie!