Przejdź do treści
10:27 Zachodniopomorskie: Ognisko ASF w gospodarstwie pod Golczewem, do wybicia 7,5 tys. świń
10:02 M. Błaszczak, szef klubu PiS: Bąkiewicz wykazał postawę patriotyczną, bronił kościołów przed atakiem barbarzyńców
09:42 Islandia: W środę rano doszło do erupcji wulkanu na półwyspie Reykjanes
08:42 Beskidy: Warunki na szlakach jeszcze dobre, ale mają nadejść opady
08:01 Mazowieckie: Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, 3 osoby zatrzymane
07:39 Chiny: Oskarżony o szpiegostwo obywatel Japonii skazany na trzy lata i sześć miesięcy więzienia
07:31 IMGW: na północy burze z opadami do 70 mm, na zachodzie wiatr w porywach do 70 km/h
07:01 Warmińsko-mazurskie: Rozbity gang oszustów wystawiających fałszywe faktury, 5 osób zatrzymanych
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

"Tusk może aresztować ludzi, ale nie ich ducha!" Ona wspiera Mateckiego

Źródło: Dariusz Matecki - x.com/screemshots

Urszula Dubejko przeżyła w areszcie długie miesiące. Z synem widziała się przez szybę "jak morderca". Dziś wspiera posła Dariusza Mateckiego, którego Donald Tusk "wsadził" do więzienia.

Poseł PiS Dariusz Matecki, tymczasowo aresztowany w związku ze śledztwami dotyczącymi rzekomych nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości i jego zatrudnieniu w Lasach Państwowych, został przeniesiony z Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu do Aresztu Śledczego w Radomiu. Matecki trafił do aresztu 7 marca, tuż po zatrzymaniu przez ABW. Do przeniesienia doszło 11 marca.

Zmiana jednostki miała charakter profilaktyczny twierdzi prokuratura. Uzasadnieniem jest dostępność oddziału medycznego w Areszcie Śledczym w Radomiu, co ma zapewnić posłowi Mateckiemu ewentualną, lepszą opiekę medyczną.

Jak informuje portal twojRadom.pl "osoby sympatyzujące z Dariuszem Mateckim i wyrażające sprzeciw wobec działań obecnej władzy, spotykają się regularnie przed aresztem w Radomiu. Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 18:00."

Na jednym z protestów pojawiła się Urszula Dubejko.

Piękna postawa Pani Urszuli Dubejko! Sama była ofiarą reżimu Tuska, a dziś nie zostawia innych w potrzebie – staje w obronie Dariusza Mateckiego na proteście pod aresztem w Radomiu. Tusk może aresztować ludzi, ale nie ich ducha! - napisał na swoim portalu na platformie X Kacper Kamiński.

Wcześniej, w prokuraturze, Dariusz Matecki usłyszał sześć zarzutów związanych ze wspomnianymi śledztwami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Co się dzieje na rynku ropy naftowej?

PILNE: Kolejna grupa migrantów przywieziona do Polski. Duklanowski o szczegółach

Co się dzieje w szczecińskim sądzie? Zobacz nagranie z MIGRANTAMI!

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

Medale igrzysk 2026 zaprezentowane! Forma nietypowa, produkcja ekologiczna

SPRAWDŹ TO!

Tonący chwyta się brzytwy? Tak uważają Polacy na temat rekonstrukcji rządu!

Dlaczego Polacy uważają, że Donald Tusk jest nieskutecznym premierem?

Bellinghama czeka operacja barku i długa przerwa w grze

Casa Polonia w Rzymie. Specjalna propozycja dla Polaków na Jubileusz Młodzieży

Putin upokorzył Trumpa. Jaką cenę za to zapłaci?

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Najnowsze

Co się dzieje na rynku ropy naftowej?

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

PILNE: Kolejna grupa migrantów przywieziona do Polski. Duklanowski o szczegółach

Co się dzieje w szczecińskim sądzie? Zobacz nagranie z MIGRANTAMI!

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!