Miał prawie 3 promile alkoholu. Wiózł autokar pełen dzieci

Policja ze Skórcza (woj. pomorskie) zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który po pijaku wiózł autokar pełen dzieci. Po zatrzymaniu okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Autokar wyjechał z Kościerzyny i miał jechać do Łodzi. W pojeździe podróżowało 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Wracały do domu z obozu szkoleniowego na Kaszubach.
– Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a dzieci wróciły do domu z innym przewoźnikiem – podał dziś rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gdańskim, asp. sztab. Marcin Kunka.
Policja dostała zgłoszenie na numer alarmowy, że drogą jedzie autobus, który nie jest w stanie utrzymać linii prostej. Dyżurny skierował w ten rejon funkcjonariuszy, którzy zauważyli stojący na poboczu autokar i tam najpierw zbadali mężczyznę alkomatem, a potem go zatrzymali.
40-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości

Rosja odbudowie w szybkim tempie swój potencjał pancerny. Długoterminowe militarne zagrożenie dla NATO
Rozejm w Gazie - ważne decyzje w poniedziałek. Hamas ma zwolnić zakładników, dojdzie do szczytu w Egipcie
Najnowsze

Rosja odbudowie w szybkim tempie swój potencjał pancerny. Długoterminowe militarne zagrożenie dla NATO

Konkurs Chopinowski: Piotr Pawlak po występie – „Dałem z siebie wszystko”

Jesteś posiadaczem pompy ciepła? Rząd właśnie odbiera ci ulgę podatkową

Sylwia Bomba tłumaczy, dlaczego pobiera świadczenie 800+ mimo ogromnych zarobków
