Matthew Tyrmand o ciszy wyborczej: Jeden z najgłupszych pomysłów o jakich słyszałem

To jest tak bezprawne jak można to sobie tylko wyobrazić. Cisza wyborcza pozwala rządzącym uzyskać jak największą przewagę – mówił na antenie Telewizji Republika ekonomista Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.
– Cisza wyborcza jest potrzebna rządzącym, aby uzyskać jak największą przewagę – mówił Tyrmand.
Jak tłumaczył ekonomista w rozmowie z Michałem Rachoniem, w ten sposób ludzie przychodząc do lokali wyborczych głosują na rządzących, bo ich znają z przekazów medialnych.
– To są nazwiska, które znają, ludzie będą automatycznie na tych ludzi głosować – stwierdził Tyrmand. – Każdy wolny obywatel ma prawo, a nawet obowiazek łamać cisze wyborczą, często i brutalnie – dodał.
Zobacz całość rozmowy Michała Rachonia z Matthew Tyrmandem
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Szymon Marciniak znów w akcji. Polski sędzia poprowadzi finał Pucharu Grecji

NASK: możliwa próba ingerencji w kampanię wyborczą, zawiadomiona ABW. Chodzi o czarny PR, uderzający w konkurentów Trzaskowskiego

Sprawa mieszkania na Ursynowie Adama Bodnara. Michał Woś kieruje wniosek do CBA
