Przejdź do treści
9:24 Koniec z eksperymentami ideologicznymi w armii USA. Donald Trump oświadczył w sobotę w amerykańskiej akademii wojskowej West Point, że służba wojskowa nie będzie już podlegać „absurdalnym eksperymentom ideologicznym” ani „krucjatom budowania narodu”
8:40 Bruksela rozważa zakup amerykańskiej broni w celu dalszego wsparcia Ukrainy w obliczu potencjalnego ograniczenia amerykańskiej pomocy wojskowej,
7:45 Zmasowane ataki Rosji na Ukrainę, najeźdźcy polują na cywili. Wielu zabitych, w tym dzieci
21:58 Słowacja: Niedźwiedzica z małymi zaatakowała mężczyznę, trafił do szpitala
Ważne Na zaproszenie Telewizji Republika, na CPAC do Polski przyleci Sekretarz ds. Bezpieczeństwa Narodowego USA Kristi Noem
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Klub "GP" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Spotkanie odbędzie się 29 maja (czwartek) o godz. 18:00. Miejsce: Hotel&Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie 27 maja 2025 roku od godz. 16:00 zapraszamy Państwa do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na konferencję naukową
Spotkanie Posłowie M. Błaszczak, P. Czarnek, T. Bocheński, J. Sasin oraz P. Jaki wezmą udział w spotkaniu w Puławach 28 maja godz. 18.00 (Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4)
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z byłym Ministrem Obrony Narodowej, Prawo i Sprawiedliwość Mariuszem Błaszczakiem, 29 maja (czwartek), g. 18, Hotel & Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 29 maja (czwartek), g. 19, Wieczernik przy Parafii Pierwszych Męczenników Polski, ul. Biskupia Wilhelma Pluty 7 (przy Placu Jana Pawła II)
Spotkanie Europoseł Patryk Jaki oraz posłem S. Łukaszewicz wezmą udział w spotkaniu w Siemiatyczach 29 maja godz. 18.00 (Zajazd Arkadia ul. Górna 68)
Spotkanie Europoseł Patryk Jaki weźmie udział w spotkaniu w Ostrowi Mazowieckiej 30 maja godz. 18.00 (Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7)
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Mastalerek: Prezydent Duda otwiera Polsce drzwi w Waszyngtonie

Źródło: Telewizja Republika

Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta RP powiedział w rozmowie z Danutą Holecką w Republice, że „nigdy nie było w historii Polski tak dobrych relacji między prezydentami Polski i USA, jakie ma Prezydent Andrzej Duda z Prezydentem Donaldem Trumpem. To jest cała konsekwencja prezydentury Andrzeja Dudy”.

Rady Bezpieczeństwa Narodowego będą częstsze

„Prezydentowi Andrzejowi Dudzie udało się, przynajmniej od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, tak przygotować spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by było to spotkanie łączące, jednoczące. Te spotkania są bardzo merytoryczne, podczas których Prezydentowi udało się zawsze poszukać jednoczących akcentów. Podczas tych spotkań wskazywał jaki powinien być kierunek i wszystkich do tego przekonywał. Uważam, że te posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego są wielkim sukcesem Prezydenta. Już nawet Premier Donald Tusk podpina się pod to – dziś widzieliśmy wpis na X.com, gdzie Premier napisał, że to on szuka jedności. Widać z tego, że naprawdę to się Prezydentowi Dudzie udało„ 

– powiedział Mastalerek.

 

Kulisy spotkania Duda – Trump

„Po wyjściu z konferencji CPAC Prezydent Donald Trump, powiedział (o spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą – przy. Autor), że było to doskonałe spotkanie. Prezydent Andrzej Duda jest jego wielkim przyjacielem i że spotkanie nie mogło być lepsze (…) ta zawiść i zazdrość wynika z faktu, że dziś w Polsce mamy kampanię wyborczą. Wielu w Polsce nie może zaakceptować, nie tylko przeciwników politycznych, że Andrzej Duda jest światowym politykiem. Ja próbowałem przejść Prezydentem Dudą w Waszyngtonie przez salę i nie dało się: każdy chciał mieć z Prezydentem zdjęcie” 

– mówił szef Gabinetu Prezydenta RP.

„Zamiast o wielkim sukcesie, jakim było to, że Prezydent Trump aż dwukrotnie podczas swojego wystąpienia na konferencji CPAC mówił o Andrzeju Dudzie, mówił o Polsce, mówił jak jesteśmy bliskim sojusznikiem, zamiast wykorzystać to, mainstreamowe media robią wszystko, by to spotkanie obrzydzić. Donald Trump mówi: świetne spotkanie, nie mogło być lepsze to ci, że nie podoba się. Ja pamiętam, jak w kwietniu 2024 roku doszło do spotkania Prezydenta Dudy z Prezydentem Trumpem w Trump Tower, miałem okazję wraz z Wojciechem Kolarskim uczestniczyć w tym spotkaniu przez całe dwie i pół godziny i wtedy również była wielka krytyka, że nie powinien się Prezydent Duda spotykać. A teraz mówią, że to spotkanie za krótkie (…) Ja uważam, że dziś Andrzej Duda otwiera Polsce drzwi w Waszyngtonie (…) liberalnych polityków w Polsce boli to, że Prezydent jest światowym politykiem” 

– mówił Marcin Mastalerek.

„Nigdy nie było w historii Polski tak dobrych relacji między prezydentami Polski i USA, jakie ma Prezydent Andrzej Duda z Prezydentem Donaldem Trumpem. To jest cała konsekwencja jego prezydentury” 

– dodał Mastalerek.

 

Źródło: Republika 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Odkryj uroki Lubelszczyzny w nowym odcinku „Polskich Szlaków” [wideo]

Kibice Legii: Kochasz swoje dziecko? 1.06 wszyscy przeciw Trzaskowskiemu!

Smaki Lubelszczyzny – comber z jelenia [wideo]

Na terenie kopalni „Bełchatów” znaleziono szczątki krokodyla sprzed 17 mln lat

Koniec z eksperymentami ideologicznymi w armii USA. Trump: wszystko to się skończyło. To się skończyło z całą mocą [WIDEO]

Fala komentarzy po spotkaniu przy piwie... Nie mają litości

Zmasowane ataki Rosji na Ukrainę, najeźdźcy polują na cywili. Wielu zabitych, w tym dzieci

Konfederacja nie ma wątpliwości na kogo głosować. Nocny post

Korwin-Mikke skomentował zachowanie Mentzena

Rafał, Rafał rzuć monetę! - doczekał się w pubie Mentzena |FILM

Cenckiewicz broni Mentzena. To Sikorski chce dorżnąć watahy

Setki tysięcy chrześcijan przeszło ulicami miasta

Sikorski wrzuca filmik. Lewandowski: to nie jest przypadek

Plan B: UE rozważa zakup broni dla Ukrainy

Bosak reaguje na wspólne piwo Mentzena z Trzaskowskim

Najnowsze

Odkryj uroki Lubelszczyzny w nowym odcinku „Polskich Szlaków” [wideo]

Koniec z eksperymentami ideologicznymi w armii USA. Trump: wszystko to się skończyło. To się skończyło z całą mocą [WIDEO]

Fala komentarzy po spotkaniu przy piwie... Nie mają litości

Zmasowane ataki Rosji na Ukrainę, najeźdźcy polują na cywili. Wielu zabitych, w tym dzieci

Konfederacja nie ma wątpliwości na kogo głosować. Nocny post

Kibice Legii: Kochasz swoje dziecko? 1.06 wszyscy przeciw Trzaskowskiemu!

Smaki Lubelszczyzny – comber z jelenia [wideo]

Na terenie kopalni „Bełchatów” znaleziono szczątki krokodyla sprzed 17 mln lat