Masowe odejścia z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Jak informuje RMF FM z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odchodzi 5 generałów, co stanowi prawie jedną czwartą wszystkich służących w dowództwie. Ponadto o odejściu myśli również kilku pułkowników. Nieoficjalnie wiadomo, że exodus jest spowodowany reakcją na zmiany w dowództwie polskiego wojska, które niedawno zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz.
Minister obrony narodowej powiedział m.in., że wojskowi, którzy rozpoczęli służbę przed 1989 rokiem, a także kończyli uczelnie w Związku Radzieckim nie zrobią kariery w wojsku.
Wpływ na decyzję oficerów mogą mogą mieć też plany, które dotyczą zmian warunków kończenia służby. Generałowie mogą się obawiać zmian w systemie emerytalnym.
DGRSZ jest kluczowe dla polskiej armii. Jej misją jest planowanie i realizacja zadań mających na celu właściwe przygotowanie podległych sił i środków Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do obrony granic i niepodległości państwa, zapewnienia bezpieczeństwa obywateli oraz wsparcia międzynarodowego pokoju w ramach zobowiązań sojuszniczych.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Nowy trener reprezentacji spóźnił się na własny ślub, a jego syn występuje w telewizji. Co wiemy o Janie Urbanie?
Rzecznik SN komentuje zarzuty bodnarowskiej prokuratury dla prof. Manowskiej: "nie trzymają się kupy"
Najnowsze

Nowy trener reprezentacji spóźnił się na własny ślub, a jego syn występuje w telewizji. Co wiemy o Janie Urbanie?

Marcin Hakiel wraca do rozstania z Kasią Cichopek. "Zadałem pytania, dostałem kłamstwa"

Rzecznik SN komentuje zarzuty bodnarowskiej prokuratury dla prof. Manowskiej: "nie trzymają się kupy"

Granica z Niemcami zabezpieczona? Nic z tych rzeczy, Matecki prezentuje znamienne WIDEO
