Przejdź do treści
12:17 Sejm: posłowie zgodzili się na przedłużenie czasowego zawieszenia prawa do azylu
11:26 Turcja: zatrzymano 23 osoby w związku z lipcowymi pożarami
11:23 Rząd: po rekonstrukcji rządu dwa duże nowe resorty: finansów i gospodarki oraz energii
11:09 Donald Tusk: Tomasz Siemoniak żegna się z MSWiA, ale pozostanie koordynatorem służb specjalnych
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Trzaskowski jego głosu nie otrzyma. Marek Sawicki zapowiedział: "w 2. turze go nie poprę"

Źródło: Republika

Donald Tusk opublikował w poniedziałek wpis, w którym zamieścił wyniki sondażu KO dotyczącego wyborczych szans kandydatów partii. Zwycięża w nich obecny prezydent Warszawy.

"Rafał Trzaskowski pokonuje kandydata PiS w pierwszej turze 40 do 28, a w drugiej 57 do 43. Radek Sikorski w pierwszej przegrywa z kandydatem PiS 28 do 30, ale w drugiej wygrywa 54 do 46. Wynik sondażu jednoznaczny, ale to wciąż tylko wskazówka. Siłę decyzji ma Wasz głos!", czytamy we wpisie Tuska na jego profilu społecznościowym. Entuzjazmu lidera koalicji 13 grudnia nie podziela ludowiec Marek Sawicki.

"W drugiej turze wyborów prezydenckich nie zagłosuję na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego", powiedział Sawicki w radiu RMF FM. "Nie mogę głosować na osoby, które są światopoglądowo po innej stronie niż ja", dodał.

Jak podkreślił czołowy polityk PSL, "w Polsce nie mamy tylko i wyłącznie czarnych i białych, jest ogromnie dużo szarości". "Spośród kandydatów można wybrać takiego, który będzie bardziej tolerancyjny, bardziej w tym w odcieniu szarości, a nie koniecznie czarnego i białego", tłumaczył Sawicki dodając, że Szymon Hołownia jest "kandydatem niezależnym", ale  nie oznacza to, że PSL nie może takiego kandydata poprzeć.

Źródło: RMF FM, dorzeczy.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Polecamy Sejm

Wiadomości

Aleksandra Leo z Polski 2050

Jeszcze wczoraj była pewniakiem na stanowisko ministra kultury. Aleksandra Leo odmówiła Tuskowi

Nowa minister zdrowia: nie boję się prywatyzacji szpitali

Barwne bajki Tuska o spalonych okrętach Cortésa. Ukryty przekaz o ostrej walce w koalicji?

Ziobro i Błaszczak o komisji ds. Pegasusa: to teatr polityczny

Pierwsze komentarze polityków po rekonstrukcji. Sieć huczy!

Ukraina straciła pierwszy myśliwiec przekazany przez Francję

Szybkość, charakter i pasja – historia Alicji Wrony-Kutrzepy

Trela ostro o Hołowni. Zarzucił Marszałkowi Sejmu „kolaborację” z PiS

SPRAWDŹ TO!

PILNE: Tusk wreszcie ogłosił zmiany w rządzie. Bardzo wrogo mówił o opozycji

Andruszkiewicz: Tusk jest współarchitektem porażki koalicji 13 grudnia

Setki milionów dla swoich. NIK ujawnia skalę nagród dla członków rządu Tuska

Przerwany szlak przemytników. Migranci zatrzymani w Warszawie

Andruszkiewicz w Republice o marnych ministrach Tuska i przyszłej Kancelarii Prezydenta

PILNE: zakaz wstępu dla Republiki na konferencję Tuska ws. rekonstrukcji rządu

Sąd miażdży decyzję Tuska i SKW! Cenckiewicz: jestem ofiarą bezprawnych działań

Najnowsze

PILNE: zakaz wstępu dla Republiki na konferencję Tuska ws. rekonstrukcji rządu

Ziobro i Błaszczak o komisji ds. Pegasusa: to teatr polityczny

Pierwsze komentarze polityków po rekonstrukcji. Sieć huczy!

Katastrofa francuskiego samolotu w ukraińskich barwach

Ukraina straciła pierwszy myśliwiec przekazany przez Francję

Szybkość, charakter i pasja – historia Alicji Wrony-Kutrzepy

Aleksandra Leo z Polski 2050

Jeszcze wczoraj była pewniakiem na stanowisko ministra kultury. Aleksandra Leo odmówiła Tuskowi

Nowa minister zdrowia: nie boję się prywatyzacji szpitali

Donald Tusk rekonstrukcja

Barwne bajki Tuska o spalonych okrętach Cortésa. Ukryty przekaz o ostrej walce w koalicji?