Mandaty za pisanie SMS-ów na pasach? Ministerstwo Sprawiedliwości zgłosiło propozycję
W resorcie infrastruktury trwają prace nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Dziennik wskazuje na pismo, które z upoważnienia Zbigniewa Ziobry podpisał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
"Wynika z niego, że przyznaniu pieszym większych praw powinny towarzyszyć nowe obowiązki. Warchoł wymienia "upewnienie się przez pieszego, który zamierza wejść na jezdnię, że kierujący zbliżającym się do przejścia dla pieszych pojazdem ustąpił mu pierwszeństwa" oraz właśnie zakaz korzystania w czasie wchodzenia na jezdnię "z telefonów i innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję (zwłaszcza wzrokową)" – czytamy w "Rz".
"Rz" wskazuje jednak, że taką propozycję odrzuciło Ministerstwo Infrastruktury, uzasadniając że takie ograniczenia są już w pewnym stopniu wpisane w nakaz zachowania szczególnej ostrożności przez pieszych przechodzących przez jezdnię "co można rozumieć również jako ograniczenie korzystania z telefonu".
Najnowsze
Świątek wyeliminowana w Bad Homburg! Navarro zatrzymała Polkę już na starcie
Ważne: jest śledztwo w sprawie nieprawidłowości w prosektorium Szpitala Południowego
Burza po wpisie Tuska ws. Emila Jędrzejewskiego. Internauci nie zostawili na premierze suchej nitki