Mandaty za pisanie SMS-ów na pasach? Ministerstwo Sprawiedliwości zgłosiło propozycję
W resorcie infrastruktury trwają prace nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Dziennik wskazuje na pismo, które z upoważnienia Zbigniewa Ziobry podpisał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
"Wynika z niego, że przyznaniu pieszym większych praw powinny towarzyszyć nowe obowiązki. Warchoł wymienia "upewnienie się przez pieszego, który zamierza wejść na jezdnię, że kierujący zbliżającym się do przejścia dla pieszych pojazdem ustąpił mu pierwszeństwa" oraz właśnie zakaz korzystania w czasie wchodzenia na jezdnię "z telefonów i innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję (zwłaszcza wzrokową)" – czytamy w "Rz".
"Rz" wskazuje jednak, że taką propozycję odrzuciło Ministerstwo Infrastruktury, uzasadniając że takie ograniczenia są już w pewnym stopniu wpisane w nakaz zachowania szczególnej ostrożności przez pieszych przechodzących przez jezdnię "co można rozumieć również jako ograniczenie korzystania z telefonu".
Najnowsze
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”