Maląg: ponad 10 tys. seniorów poprosiło o pomoc. Tyle samo wolontariuszy im pomaga
Ponad 10 tys. seniorów poprosiło o pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Prawie tyle samo wolontariuszy zgłosiło się, by w czasie epidemii nieść pomoc osobom starszym - poinformowała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Szefowa MRiPS po raz kolejny zaapelowała do seniorów o pozostanie w domach.
- My zajmiemy się sprawą związaną z opieką, nie pozostaniecie państwo sami - zapewniła.
Jak podała, program Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, który ruszył ponad dwa tygodnie temu, działa bardzo aktywnie. Do tej pory o pomoc w czynnościach wymagających wyjścia z domu, jak zrobienie zakupów czy wyprowadzenie psa, poprosiło ponad 10 tys. seniorów. Zgłosiło się prawie tyle samo wolontariuszy. Do Korpusu dołączyło też ponad 130 organizacji młodzieżowych.
Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek dodał, że cały czas napływają kolejne zgłoszenia od wolontariuszy i środowisk młodzieżowych.
- Młodzi ludzie są niezwykle empatyczni, są nastawieni na solidarność międzypokoleniową - podkreślił.
Wolontariusze, którzy chcą pomagać seniorom, mogą zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście, w lokalnym ośrodku pomocy.
Seniorzy mogą poprosić o pomoc dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11.
Wiadomości
Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona
Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"
Najnowsze
URE ustalił stawkę opłaty OZE w 2026 r. Jest wyższa od obecnej o ponad 100 proc.
Kanthak: Tusk jest małostkowym, małym człowiekiem
Policja zatrzymała właściciela samochodu, który wybuchł w historycznej części New Delhi