Magierowski o protestach Amnesty International: Prezydent nie wyklucza nowelizacji ustawy o policji

– Szefowa Amnesty International w Polsce argumentowała, że nie wysłuchano wszystkich głosów ekspertów i może warto prawo ulepszyć. Prezydent nie wyklucza tego, nie wyklucza prac nad ustawą. Prawdopodobnie dojdzie do następnych spotkań – powiedział TV Republika rzecznik prasowy prezydenta Marek Magierowski po spotkaniu Andrzeja Dudy z protestującymi przeciwko nowelizacji ustawy o policji i ustaw dotyczących uprawnień służb specjalnych.
Przypomnijmy, że w południe przed Pałacem Prezydenckim rozpoczął się zainicjowany przez Amnesty International 12-godzinny protest przeciwko nowelizacji ustawy o policji i ustaw dotyczących uprawnień służb specjalnych. Zdaniem przeciwników tych aktów prawnych, wkraczają one za bardzo w życie prywatne obywateli. Nieoczekiwanie protestujących zaprosił do siebie prezydent Andrzej Duda. CZYTAJ WIĘCEJ
Jak powiedział TV Republika rzecznik prezydenta Marek Magierowski, do Pałacu Prezydenckiego zostali zaproszeni przedstawiciele Amnesty International oraz fundacji Panoptykon. Jak dodał, rozmowa trwała około 20-30 minut i odbyła się w dobrej atmosferze.
– Prezydent wyjaśnił, dlaczego podpisał ustawę, mówił o bezpieczeństwie państwa. Gdyby tego nie zrobił, to by naraził na szwank bezpieczeństwo (...) wysłuchał zastrzeżeń, musiał ważyć racje. Jak w każdym państwie toczy się debata o regule złotego środka pomiędzy bezpieczeństwem państwa a prywatnością obywateli – powiedział Magierowski.
Rzecznik prezydenta ocenił, że spotkanie było owocne. Jak podkreślił, protestujący sami wyznaczyli osoby, które przybyły na rozmowę do Pałacu Prezydenckiego.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Prezydent podpisał ustawę o policji i służbach specjalnych
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Fogiel krytykuje umowę z Mercosur. Zwracał uwagę na działania prezydenta Nawrockiego i manipulacjach koalicji 13 grudnia
Michalik odleciała po wyborach: „Ja naprawdę się zaczynam zastanawiać, czy rząd nie powinien rządzić przez dekrety”
TYLKO U NAS
Zielona Góra. Radny Jacek Budziński: Platforma chce przenieść obrady rady miasta do byłej siedziby PZPR
Trzyletnia Lena, siostra zmarłego w rodzinie zastępczej Oskara, wraca do domu. Sąd nie spieszył się z wydaniem decyzji
Najnowsze

Deficyt i dziura budżetowa Tuska tematami Rady Gabinetowej

Michalik odleciała po wyborach: „Ja naprawdę się zaczynam zastanawiać, czy rząd nie powinien rządzić przez dekrety”

Niemcy muszą na niego mocno naciskać. Tusk deklaruje, że ominie weto prezydenta ws. wiatraków

IPN: 17 września odbędzie się pogrzeb piętnastu ofiar zbrodni katyńskiej

Niemiecka gazeta szkaluje Nawrockiego. Padają słowa o zdradzie i nienawiści i podłości

Fogiel krytykuje umowę z Mercosur. Zwracał uwagę na działania prezydenta Nawrockiego i manipulacjach koalicji 13 grudnia
