Przejdź do treści

Magdalena Ogórek o uchodźcach: Poprawność polityczna nie może przysłonić nam poczucia bezpieczeństwa

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

Izrael, który posiada jedną z najlepszych służb specjalnych na świecie oświadczył już, że nie będzie przyjmował imigrantów, ponieważ nie jest w stanie zweryfikować potencjalnych bojowników Państwa Islamskiego (IS) – mówiła w TV Republika dr Magdalena Ogórek.

– W marcu br. uczestniczyłam w sympozjum w Madrycie. Ten problem, który widzimy dziś w Europie, był tam numerem jeden. Miałam spotkanie z premierem Francji, który powiedział mi, że Paryż już koncentruje swój wywiad na kierunku bliskowschodnim – dodała.

Ogórek oświadczyła, że "paradygmat humanitaryzmu i poprawności politycznej nie może przysłonić nam kwestii poczucia bezpieczeństwa". – IS ma świetnie zorganizowaną strukturę, która dobrze porusza się np. w mediach społecznościowych. – tłumaczyła. Dodała, że w kontekście uchodźców, niemiecki dziennik "Die Welt" wprowadził po raz pierwszy pojęcie konia trojańskiego pisząc, że wśród imigrantów może znajdować się 5 proc. dżihadystów.

Uchodźcy w każdej parafii? 

Z kolei ks. dr Marcin Dąbrowski ze Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" mówił o apelu papieża Franciszka, który chce, by każda parafia przyjęła do siebie jedną rodzinę uchodźców. – Na pierwszym etapie zaczynamy od pomagania, ale wkrótce przyjdzie pytanie co dalej. Tym ludziom trzeba zapewnić m.in. tłumacza, szkołę, legalny pobyt. Pomysł, żeby każda parafia przyjęła jedna rodzinę jest o tyle dobry, że imigranci będą mogli się łatwiej zasymilować. Natomiast jeśli umieścimy ich w obozie, to stworzą tam pewnego rodzaju getto – tłumaczył ks. Dąbrowski.

– Uchodźcy mogą wziąć udział w życiu demokratycznym, ale w taki sposób, żeby wyszło "na ich". Przykładem takiego działania jest m.in. Egipt, gdzie po obaleniu dyktatora większość muzułmańska wytypowała swojego prezydenta. Wówczas zaczęły się rodzić negatywne nastroje wobec chrześcijan – dodał duchowny.

Zdaniem Magdaleny Ogórek, część krajów Unii Europejskiej już przyznaje, że polityka multi-kulti poniosła kompletne fiasko. – Europa w najbliższych dniach będzie musiała zrobić rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania – powiedziała. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Dr Sobiech o kryzysie imigracyjnym: Robi się z tego instrument dzielenia Polaków na potrzeby kampanii wyborczej

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Calin Georgescu zaskarży zakaz startu w wyborach prezydenckich w Rumunii

AKTUALIZACJA

Koniec awarii ogólnej portalu Elona Muska. X nie działał

Iga Świątek gra dalej i odkrywa swoje nowe hobby

Paweł Jabłoński: Pamiętacie jak żebraliście o sankcje przeciwko Polsce?

Romanowski: rządowi nie zależy na bezpieczeństwu Polski

Agresorzy na Placu Piłsudskiego. Kaczyński: policja nie reaguje, bo takie dostaje polecenie

Strajki w całych Niemczech. Reagują na nie polskie lotniska!

Jest wyrok dla właściciela pumy Nubii. Wiemy więcej!

Przedsiębiorcy rozczarowani. Miał być podatkowy hit, a co wyszło? Totalny niewypał

Salvini uderza w Rumunię: Zamach stanu w sowieckim stylu

W USA ceny ropy podążają do 66 dolarów za baryłkę

Donald Tusk, niczym tego z siebie nie zmyje

Gwałtowny wiatr - ale tylko na południu. IMGW ostrzega

Czego “dosyć” może mieć Rafał Trzaskowski?

Grotołaz wydobyty po wielu godzinach

Najnowsze

Calin Georgescu zaskarży zakaz startu w wyborach prezydenckich w Rumunii

Romanowski: rządowi nie zależy na bezpieczeństwu Polski

Agresorzy na Placu Piłsudskiego. Kaczyński: policja nie reaguje, bo takie dostaje polecenie

Strajki w całych Niemczech. Reagują na nie polskie lotniska!

Jest wyrok dla właściciela pumy Nubii. Wiemy więcej!

Koniec awarii ogólnej portalu Elona Muska. X nie działał

AKTUALIZACJA

Iga Świątek gra dalej i odkrywa swoje nowe hobby

Paweł Jabłoński: Pamiętacie jak żebraliście o sankcje przeciwko Polsce?