Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
8:58 25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka
8:08 Jak podaje Vatican News, ponad 60 tys. wiernych z całego świata – w tym tysiące Polaków – zjechało do Rzymu, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu Roku Jubileuszowego. W dniach 30 maja – 1 czerwca Watykan stał się duchową stolicą rodzin
7:30 Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych.
02:38 Syria: Izrael zbombardował cele wojskowe w pobliżu miast Latakia i Tartus
00:11 We Francji od 1 lipca będzie obowiązywał zakaz palenia w parkach, na plażach, przystankach autobusowych, na terenie obiektów sportowych i przed szkołami
00:06 Sekretarz skarbu USA Scott Bessent ocenił w wywiadzie dla stacji Fox News, że negocjacje handlowe USA z Chinami znalazły się "w pewnym impasie"
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Manifestacja przeciwko budowie ośrodka dla imigrantów! Gdzie? Poręba/Zawiercie, ul. Dworcowa – skwer przed M OK. Sobota – 31.05 godz. 12:00
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Macierewicz: Nie życzę polskiemu wojsku ludzi, którzy niszczą armię, ale przeznaczają fortunę na przyjaciół z WSI

Źródło: Telewizja Republika

- Jeśli PO uważa, że postawienie na czele Wojsk Obrony Terytorialnej generała, który przed ponad 10 lat był dowódcą najlepszej jednostki komandosów, to jest błędne działanie, marnowanie wysiłku młodzieży, to gratuluje rozeznania w kadrach wojska polskiego. Wy nagradzaliście ludzi takich jak gen. Patek z WSI, gen. Bojarski. Nie życzę polskiemu wojsku ludzi, którzy niszczą armię, ale przeznaczają fortunę na przyjaciół z WSI - powiedział w Sejmie minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

- Zostaliście wybrani, by bronić ojczyzny, i po to, by była ona nawet w najgorszej zawierusze cała, jedna i niepodległa. Do tego potrzebna jest armia silna, oparta na patriotyzmie i uzbrojeniu, które daje możliwość rzeczywistego odparcia wroga. Żeby to zrobić, nie jest możliwe działanie, które najlepiej jest symbolizowane dokumentem, który w roku 2014 r. podpisał minister Siemoniak, by przystąpić do porozumienia, które miało zlikwidować polski przemysł obronny. Konkluzja tego dokumentu zakłada możliwość rezygnacji z potencjału obronnego Polski – mówił Antoni Macierewicz.

- Cały ten spór, w który się ośmielano wdać, używając kłamstw i potwarzy dotyczy istoty rzeczy, o czym dziś powiedziała pani premier. Jest to pierwszy rząd, który wydał wszystkie pieniądze na modernizację wojska, a wy ośmielacie się kłamać, że my nie modernizujemy wojska. Nigdy panu, panie Siemoniak, nie udało się wydać wszystkich pieniędzy na modernizację, miał pan kadry przeniknięte korupcją i nieudolnością. My te kontrakty dla polskiej obronności zapewniliśmy – dodał minister.

- Przegląd obronny, który został przez mnie zadekretowany, pokazał nie tylko, jak wielkie braki były w polskiej armii, jak wielka była korupcja, ale pokazał przede wszystkim, gdzie trzeba alokować pieniądze, żeby polska armia mogła skutecznie bronić RP. Wtedy, gdy obejmowaliśmy naszą odpowiedzialność za armie tylko 25% żołnierzy uważało, że sprawy idą w dobrym kierunku. Dziś uważa tak 60% żołnierzy. Wcześniej zaledwie 38% uważało, że armia jest dobrze zarządzana, dziś 65% - wyliczał minister Macierewicz.

Antoni Macierewicz wspomniał także o nagonce na Wojska Obrony Terytorialnej.  - Jeśli PO uważa, że postawienie na czele Wojsk Obrony Terytorialnej generała, który przed ponad 10 lat był dowódcą najlepszej jednostki komandosów, to jest błędne działanie, marnowanie wysiłku młodzieży, to gratuluje rozeznania w kadrach wojska polskiego. Wy nagradzaliście ludzi takich jak gen. Patek z WSI, gen. Bojarski. Nie życzę polskiemu wojsku ludzi, którzy niszczą armię, ale przeznaczają fortunę na przyjaciół z WSI - powiedział minister.

 

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Hegseth ostrzega Chiny przed próbą podboju Tajwanu

Zamieszanie w komisjach! Uchwała to wyjaśnia

25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka

Tysiące rodzin w Rzymie: „Rodzina jest potrzebna!”

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Największa fala ataku dronów na Ukrainę od początku wojny

Najnowsze

Hegseth ostrzega Chiny przed próbą podboju Tajwanu

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

Zamieszanie w komisjach! Uchwała to wyjaśnia

25 tys. prezentów dla najmłodszych od Caritas na Dzień Dziecka

Tysiące rodzin w Rzymie: „Rodzina jest potrzebna!”