Przejdź do treści
09:56 W. Zełenski: Rosja uderzyła w Kijów północnokoreańskimi rakietami balistycznymi
09:17 Świat: Izrael ostrzelał sześć lotnisk na wschodzie, zachodzie i w centrum Iranu
09:06 Polska: Zakończyła się ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu. Do kraju wróciło około 300 obywateli
07:47 Świat: Ceny miedzi w Londynie stabilne. Uwaga skupiona na eskalującym konflikcie na Bliskim Wschodzie
07:18 Ukraina: Sześciu zabitych i 29 rannych po atakach Rosji na Kijów i obwód kijowski
05:47 USA: Napastnik, który otworzył ogień przed kościołem w stanie Michigan został zastrzelony przez ochronę obiektu
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Macierewicz: Kto próbuje ograniczyć wydobycie węgla - działa na szkodę Polski

Źródło: Telewizja Republika

– Każdy, kto próbuje ograniczyć wydobycia węgla brunatnego działa na szkodę Polski - oświadczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który w poniedziałek wziął udział w centralnych uroczystościach z okazji Dnia Górnika w Bełchatowie.

– W dzień św. Barbary należałoby przede wszystkim powiedzieć Szczęść Boże, bo to tradycyjne odezwanie najlepiej pokazuje zarówno wasz trud, związane z tym zagrożenie, ale też i owoc waszej pracy, jakim jest możliwość działania, funkcjonowania, życia, realizacji podstawowych norm przemysłowych i społecznych całej wielkiej rzeszy narodu polskiego – mówił Macierewicz do górników w Bełchatowie, gdzie swoją centralę ma PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

– Bez Bełchatowa, bez Turowa, bez tych kopalni, bez węgla brunatnego i węgla kamiennego, nie byłoby możliwości rozwoju gospodarczego Polski. Każdy, kto próbuje ograniczyć, kto próbuje działać na szkodę wydobycia węgla brunatnego, działa na szkodę Polski - oświadczył szef MON.

– Musimy to dzisiaj jasno powiedzieć, dziękując wam nie tylko za pracę, ale także za wieloletni wysiłek, zmierzający do obrony i rozwoju Bełchatowa. Musimy mieć też świadomość, że są takie siły i tacy ludzie, którzy chcieliby w najróżnorodniejszy sposób ten wasz wysiłek zmarnować, spłycić, unicestwić - mówił minister.

Szef resortu obrony zapowiedział, że PiS zrobi wszystko, żeby Bełchatów pozostał sercem polskiej energetyki.

Telewizja Republika, media

Wiadomości

Błaszczak o rządzących: uważają, że im się władza należy

Bocheński: demokracja jest zagrożona, naród musi patrzeć władzy na ręce

HIT DNIA

Manowska o "giertychówkach": nie będą rozpatrzone!

Wdowa po Tomaszu Jakubiaku w pierwszym wywiadzie po śmierci męża: „Poprosił mnie o zgodę na odejście” – mówiła ze łzami

Linie lotnicze śledzą rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. LOT odwołuje rejsy

AS Monaco zakontraktuje Pogbę? Francuz gotowy na powrót po zawieszeniu

Nowa odmiana koronawirusa dotarła do Europy. Czym się objawia?

SPRAWDŹ TO!

HiPOkryzja Tuska. Morawiecki porównuje jego słowa a czyny [WIDEO]

Dyrektor sportowy FC Barcelony: Szczęsny zostaje na Camp Nou

Rząd Tuska uderza w kolejną grupę obywateli. Tym razem ucierpią przyszli kierowcy

Wersow żali się, że pracuje za dużo: 1263 posty na Insta!

UWAGA: Burze i upały w całym kraju. IMGW ostrzega

Klub Republiki. Andruszkiewicz: Tusk chce dzisiaj podpalić Polskę! [WIDEO]

Zmasowany atak rosyjskich dronów na Kijów

Tajemnica Midnight Hammer: Ujawniono chronologię operacji

Najnowsze

Błaszczak o rządzących: uważają, że im się władza należy

Linie lotnicze śledzą rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. LOT odwołuje rejsy

AS Monaco zakontraktuje Pogbę? Francuz gotowy na powrót po zawieszeniu

Nowa odmiana koronawirusa dotarła do Europy. Czym się objawia?

SPRAWDŹ TO!

HiPOkryzja Tuska. Morawiecki porównuje jego słowa a czyny [WIDEO]

Bocheński: demokracja jest zagrożona, naród musi patrzeć władzy na ręce

HIT DNIA

Manowska o "giertychówkach": nie będą rozpatrzone!

Wdowa po Tomaszu Jakubiaku w pierwszym wywiadzie po śmierci męża: „Poprosił mnie o zgodę na odejście” – mówiła ze łzami