Przejdź do treści
21:30 USA: James Hewitt z Rady Bezpieczeństwa Narodowego potwierdził dla Telewizji Republika, że decyzja o zniesieniu ograniczeń na eksport chipów do Polski to rezultat m.in. rozmów Karola Nawrockiego z politykami w Waszyngtonie
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie W sobotę 17 maja o godzinie 7.30 w Parafii św. Stanisława w Warszawie (ul. Bema 73/75) odbędzie się Msza św. w intencji Telewizji Republika przed Obrazem Matki Bożej Elekcyjnej. Po niej zakończenie nowenny przed wyborami prezydenckimi
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Macierewicz: Jesteśmy świadkami niebywałych wydarzeń, jeśli chodzi o PO

Źródło: Telewizja Republika

- Jesteśmy świadkami niebywałych wydarzeń, jeśli chodzi o Platformę Obywatelską. Ludzie, którzy zrobili wszystko, żeby zniszczyć polskie wojsko, którzy robili wszystko, żeby wzmocnić Putina i jego sojusz z USA, robili wszystko, żeby osłabić Polskę, teraz mówią o tym, że to oni walczyli z Putinem, że to oni założyli Wojska Obrony Terytorialnej, co więcej, to oni przeprowadzili szczyt NATO i wynegocjowali obecność wojsk NATO i amerykańskich w Polsce” - mówił na antenie TV Republika marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Macierewicz skomentował zapowiadaną wizytę prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie.

Jak stwierdził, „w wymiarze strategicznym jest to bardzo dobra wiadomość”.

- Oczekujemy, że Polska zostanie militarnie wzmocniona, że status wojsk amerykańskich, ich kształt, będzie bardzo stabilny i nieporównywanie silniejszy, potencjalnie bardziej skuteczny, niż te wojska, które już od 2016 roku w Polsce stacjonują - powiedział.

Marszałek senior Sejmu odniósł się do ostatnich działań Platformy Obywatelskiej w sprawie wojny na Ukrainie.

„Jesteśmy świadkami niebywałych wydarzeń, jeśli chodzi o Platformę Obywatelską. Ludzie, którzy zrobili wszystko, żeby zniszczyć polskie wojsko, którzy robili wszystko, żeby wzmocnić Putina i jego sojusz z USA,  robili wszystko, żeby osłabić Polskę, teraz mówią o tym, że to oni walczyli z Putinem, że to oni założyli Wojska Obrony Terytorialnej, co więcej, to oni przeprowadzili szczyt NATO i wynegocjowali obecność wojsk NATO i amerykańskich w Polsce” - mówił.

Jak ocenił, jest to „niebywały zakres kłamstw i oszustw”.

- To nie jest nawet publicystyka, to jest po prostu dezinformacja. To jest walka polityczna, której celem jest sprawienie, żebyście państwo nie mieli świadomości, kto jest zagrożeniem w polskiej w polityce - stwierdził.

Jak dodał, gdyby politycy Platformy przyznali się do błędu, „to byłaby rzecz, którą należałoby uszanować”. - Oni po prostu oszukują i kłamią, przedstawiając się jako „Kaczyński w Tibilisi”. To jest bardzo groźne zjawisko, bo to znaczy, że oni nie zmienili politycznego zdania, tylko sposób przedstawiania się - zaznaczył.

TV Republika

Wiadomości

Dariusz Matecki ma dziś operację. Sąsiad w sali włączył TVN

Finlandia chce mieć najpotężniejszą armię w Europie. Milion żołnierzy

AKTUALIZACJA

Dramat na S2. Pięć osób nie żyje | ZDJĘCIA WYPADKU

Rosyjski tankowiec floty cieni zbliżał się do kabla EastLink

George Simion rozmawiał z Giorgią Meloni i Mateuszem Morawieckim

Trump na Bliskim Wschodzie. Jutro rozmowy w Turcji

Soros w Polsce przed wyborami. Pewnie przechodził z tragarzami

Atak Wyborczej na Zandberga. Polityk odpowiada

TSUE: KE bezprawnie ukryła SMS-y von der Leyen i szefa Pfizera

Czy Trzaskowski wstydzi się tęczowych barw? Internauci komentują usunięcie flag przed wiecem

Silny sygnał z Waszyngtonu. Polska Tuska na celowniku Kongresu USA

Hejter z mieszkaniem komunalnym od Trzaskowskiego? Internauci pytają o decyzje ratusza

Kurzajewski i Smaszcz spotkali się w sądzie. Cichopek zabrała głos: "Powiedziałam absolutnie wszystko"

Papież Leon XIV przemówił w sieci. Jego pierwszy post wzywa do pokoju

Szykuje się wielki transfer! W grze 70 milionów euro

Najnowsze

Dariusz Matecki ma dziś operację. Sąsiad w sali włączył TVN

George Simion rozmawiał z Giorgią Meloni i Mateuszem Morawieckim

Trump na Bliskim Wschodzie. Jutro rozmowy w Turcji

Soros w Polsce przed wyborami. Pewnie przechodził z tragarzami

Atak Wyborczej na Zandberga. Polityk odpowiada

Finlandia chce mieć najpotężniejszą armię w Europie. Milion żołnierzy

AKTUALIZACJA

Dramat na S2. Pięć osób nie żyje | ZDJĘCIA WYPADKU

Rosyjski tankowiec floty cieni zbliżał się do kabla EastLink