Przejdź do treści
08:15 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami w 13 województwach
08:06 Indonezja: Co najmniej 16 osób zginęło w pożarze w domu spokojnej starości
07:48 Turcja: Siedmiu policjantów rannych w starciu z bojownikami IS
07:07 Hiszpania: Jedna osoba nie żyje, dwie zaginione wskutek powodzi
06:41 Szef KGP: ostatnie wydarzenia pokazały, że musimy być gotowi na każdy scenariusz
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Strzelał do dziecka! Postawiono zarzuty

Źródło: canva.com

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach postawiła zarzuty gróźb karalnych, spowodowania uszczerbku na zdrowiu u partnerki i u jej córki, 35-letniemu mieszkańcowi tego miasta, który oddał do pokrzywdzonych strzały z pistoletu śrutowego.

O co chodzi w tej sprawie?

O rodzaju zarzutów poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Paweł Jasiak.

– Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu u partnerki oraz u jej córki. Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania 

– powiedział prokurator Jasiak.

Dodał, że podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, ale podczas przesłuchania w prokuraturze w Skierniewicach przyznał, że uderzył partnerkę oraz oddał strzały.

Do zdarzenia doszło 2 września 2025 r. Policjanci ze Skierniewic zostali wezwani do mieszkania w centrum miasta, gdzie agresywny mężczyzna miał grozić swojej partnerce oraz jej dzieciom.

 

– Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna wrócił do mieszkania, po czym z nieustalonych przyczyn zaczął ubliżać pokrzywdzonej, bić ją po głowie i grozić pozbawieniem życia jej oraz jej trzem córkom. Kiedy kobieta schroniła się z dziećmi w innym pokoju, podejrzany wszedł do niego, trzymając pistolet pneumatyczny, wymierzył do pokrzywdzonych, po czym oddał dwa strzały, a następnie wybił szybę w drzwiach i groził pokrzywdzonym odłamkiem szkła 

– zrelacjonował prokurator przebieg wydarzeń ustalony na podstawie zeznań pokrzywdzonych.

Dodał, że pociski z broni pneumatycznej trafiły siedmioletnią dziewczynkę w udo i w pośladek, przy czym jeden z nich wywołał u dziecka krwawienie. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala w Łodzi, a podejrzanego policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podejrzanemu grozi kara...

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara łączna do 10 lat więzienia.

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: Putin nie chce pokoju – chce całej Ukrainy

Kowalski zdradził, co może być game changerem wyborów 2027

Co czeka nas w pogodzie 29 i 30 grudnia?

Rosja: Większość miliarderów milczy

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

Sceptyczne oceny co do pokoju. Krytyka "czającej się" Unii Europejskiej

Moskwa skomentowała rozmowy Zełenski-Trump

Brytyjskie media: nie poczyniono postępów

Sakiewicz: Trump chce przerwać masakrę i wymusić pokój

Prezydent Trump: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia krwawej wojny, największej od czasów II wojny światowej

Prezydent Nawrocki rozmawiał z Trumpem i Zełenskim o sytuacji na Ukrainie

Saryusz-Wolski ostrzega przed zamachem na państwowość Polski ze strony UE

Najnowsze

Jacek Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: Putin nie chce pokoju – chce całej Ukrainy

flaga palestyńska

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

sondaż ws. decyzji prezydenta dotyczącej okrągłego stołu

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

katastrofa kolejowa

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej

chińskie wojsko

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

Janusz Kowalski

Kowalski zdradził, co może być game changerem wyborów 2027

Co czeka nas w pogodzie 29 i 30 grudnia?

dyktator z Kremla

Rosja: Większość miliarderów milczy