– Polska w pełni uznaje wolność i pluralizm mediów, traktując je jako kluczowy element pluralistycznego społeczeństwa (...) wolność informacji i wolność słowa są w pełni doceniane i przestrzegane przez rząd polski, który podejmuje działania niezbędne dla pełnego ich zapewnienia – podkreślił podsekretarz stanu w MSZ Aleksander Stępkowski w odpowiedzi na list Fransa Timmermans z 30 grudnia 2015 r.
Przypomnijmy, że 30 grudnia 2015 r., wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zaapelował do ministrów sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o wstrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. CZYTAJ WIĘCEJ
W odpowiedzi wiceminister Stępkowski wskazuje, że kompetencje regulacyjne przyznane KRRiT pozostają nienaruszone. – Nie ma takich wymogów prawa unijnego, które by nakazywały przyznać organowi regulującemu rynek mediów kompetencje ustalania składu zarządów spółek mediów publicznych – dodał.
Podkreślono także, że rząd jest gotowy do współpracy z KE, ale jednocześnie zaznaczono, że „narażanie rządu polskiego na interwencje inspirowane przez niesprawiedliwe, stronnicze i politycznie motywowane enuncjacje może nieść za sobą niekorzystne konsekwencje dla tej współpracy, czego należy starannie unikać”.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: