MON zapowiada specjalny Fundusz. Wesprze uczestników Radomskiego Czerwca 1976
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował podczas obchodów 40. rocznicy Wydarzeń Radomskich 1976 roku, że dzięki Polskiej Grupie Zbrojeniowej powstał Fundusz, który będzie wspierał uczestników wydarzeń z 1976 roku. – W pierwszej kolejności osoby, które związane były z fabryką w Radomiu. W dalszej kolejności także innym osobom. Będzie miało to charakter fundacji – dodał prezes PGZ Arkadiusz Siwko.
Minister Macierewicz podkreślił, że przez te wszystkie lata zapomniano podziękować nie tylko słowami i odznaczeniami, "ale zapomniano podziękować zadbaniem o polską pracę, zapomniano podziękować zadbaniem o polską produkcję. Bo to jest prawdziwe podziękowanie. Bo po to oni wtedy wyszli na ulicę, po to walczyli". – Radom za to ciężko zapłacił. Radom był miastem wyklętym. Nie tylko, że wyklęto Radom, upokorzono go.(…) Radom chciano rzucić na kolana. Radom sam siebie miał potępić. Nigdy tego nie zrobiliście. Za to Wam dziękujemy – dodał.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Macierewicz: Wydarzenia z Czerwca'76 były prawdziwym powstaniem przeciwko Sowietom
Obchody Czerwca'76. Prezydent: Robotnicy z Radomia chcieli żyć i pracować pod polską flagą
Mocna homilia bp. Libery: Chrześcijańska Polska jest niewygodna
Najnowsze
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”