MON wydało oświadczenie ws. wypadku samolotu wojskowego MiG-29. Pilot nie żyje

„06.07 o godz. 01.57 w okolicach m. Pasłęk (woj. warmińsko - mazurskie), podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko (18 km od Malborka). Wrak samolotu odnaleziono ok. pół km od zabudowań. Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota” – brzmi oświadczenie ministerstwa.
[CAŁOŚĆ OŚWIADCZENIA]
„06.07 o godz. 01.57 w okolicach m. Pasłęk (woj. warmińsko - mazurskie), podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko (18 km od Malborka). Wrak samolotu odnaleziono ok. pół km od zabudowań. Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota.
Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.
Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku. Została objęta opieką psychologiczną.
Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 500 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach”.
Tragiczny wypadek samolotu wojskowego
— Ministerstwo Obrony Narodowej (@MON_GOV_PL) 6 lipca 2018
Więcej: https://t.co/bSBo0dsX65 pic.twitter.com/oC6rJtl6i5
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości

Jabłoński przypomina skandaliczne słowa szefa Agencji Badań Medycznych. Ministerstwo nie widzi problemu
Adwokat Wołodymyra Z. o aresztowaniu swojego klienta: Niemcy ścigają Ukraińca za uderzenie w rosyjską infrastrukturę
Koalicja już nie kłóci się o związki partnerskie? Kosiniak-Kamysz: wszystko jest na bardzo dobrej drodze
Chrześniacy Szczerby bez edukacji zdrowotnej. Polityk KO: „Grają w tenisa, uczą się dodatkowego języka”
Najnowsze

Jabłoński przypomina skandaliczne słowa szefa Agencji Badań Medycznych. Ministerstwo nie widzi problemu

HIT DNIA
Co z umową koalicyjną? Mentzen o zachowaniu Hołowni: jak nosacz z memów

Dlaczego Tusk spełnia oczekiwania niemieckich wspólników Putina?

Adwokat Wołodymyra Z. o aresztowaniu swojego klienta: Niemcy ścigają Ukraińca za uderzenie w rosyjską infrastrukturę
