Przejdź do treści
07:25 Pomorskie: Naukowcy sprawdzą kondycję łososi w Bałtyku
07:11 Mazowieckie: Od 15 grudnia będą wyły syreny alarmowe, to ćwiczenia Syrena-25
06:29 USA: Znaczna część kraju znalazła się pod wpływem arktycznego powietrza
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

MOCNE! Anna Sobecka o nauczycielach oskarżających Polaków o mordowanie Żydów

Źródło: wikimedia.org

Poseł PiS Anna Sobecka poinformowała w rozmowie z portalem niezależna.pl, że skieruje do Ministerstwa Edukacji Narodowej pismo z prośbą o interwencję i wyjaśnienie w sprawie skandalicznego listu nauczycieli, skierowanego do uczniów. W liście oskarżają oni Polaków o zbrodnie przeciwko Żydom.

Treść listu została opublikowana na łamach francuskiego dziennika "Liberation" pod tytułem ,,Nie mówmy więcej o polskim narodzie". List został napisany nauczycieli warszawskiego Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia.

Fragmenty opublikowanego w poniedziałek na łamach francuskiego „Liberation” bulwersującego listu Matuszewskiego i Laskowskiego udostępnił na Twitterze w języku polskim poseł PiS Józef Leśniak.

Do sprawy odniosła się poseł PiS Anna Sobecka. - Jest bulwersujący list napisany przez nauczycieli warszawskiego Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia. Znajduje się tam oskarżenie Polaków o zbrodnie przeciwko Żydom... To chyba jakaś pomyłka! Jakie świadectwo nauczyciele dają tym listem młodzieży? Wystosowałam list do minister edukacji, cytując w obszernym przykładzie, że to jest nie do przyjęcia i jest niezwykle bulwersujące. To nie jest świadectwo służące edukacji... Czego oni chcą uczyć nasze dzieci i młodzież? (...) Mój głos prawdopodobnie nie byłby aż tak słyszalny, dlatego skierowałam list do minister edukacji, ponieważ to ona ma wpływ na jakość edukacji w Polsce. Nie spodziewałam się, że w polskich szkołach dzieje się w obecnym czasie coś tak bulwersującego. Zwłaszcza w sytuacji, w której niebawem wchodzi w życie ustawa zakazująca oskarżeń Polaków. Uważam jednak, że to nawet nie z powodu ustawy, ale z powodu prawdy historycznej takie imputowanie młodzieży o zachowaniach Polaków jest gorszące, antypolskie i nie do przyjęcia. Świadczy to o antypolonizmie.

 

Usunięto obraz.

niezalezna.pl

Wiadomości

Polacy o szybkim zakończeniu wojny na Ukrainie. Jesteśmy jednomyślni

Alarm w Pentagonie: Druzgocący utajniony raport

Pociągi Intercity nie pojawią się już na torach niektórych miejscowości

Z czego Tusk jest najbardziej dumny na dwulecie swojego rządu?

Deportowany wrócił do UK i kpi na SM. Granice to drzwi obrotowe

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Najnowsze

Polacy o szybkim zakończeniu wojny na Ukrainie. Jesteśmy jednomyślni

Patrik Durac

Deportowany wrócił do UK i kpi na SM. Granice to drzwi obrotowe

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

samolot na lotniskowcu USS Gerald Ford

Alarm w Pentagonie: Druzgocący utajniony raport

Pociągi Intercity nie pojawią się już na torach niektórych miejscowości

Z czego Tusk jest najbardziej dumny na dwulecie swojego rządu?