Stołeczni policjanci zabezpieczyli pojazdy warte blisko 1,7 mln zł
Dwa Lamborghini i Bentleya odzyskali policjanci stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej. Przywłaszczenie tych pojazdów zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów. Łączna wartość pojazdów to blisko 1,7 mln złotych - informuje Komenda Stołeczna Policji w mediach społecznościowych.
Bentley i dwa Lamborghini wróciły do leasingodawcy
Gdy tylko policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu luksusowych pojazdów wartych łącznie blisko 1,7 mln złotych, w rozwiązanie sprawy włączyli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną.
W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili miejsca postoju pojazdów, które następnie zabezpieczyli. Po przeprowadzonych oględzinach odzyskany Bentley oraz oba Lamborghini zostały przekazane leasigodawcy, który zgłosił ich przywłaszczenie w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.
Źródło: Republika, X, Komenda Stołeczna Policji.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X