Przejdź do treści
Republika Republika była najchętniej oglądaną stacją informacyjną 11 listopada osiągając najwyższy udział w rynku na poziomie 7,56%
11:07 Szef MSZ Litwy: otwarcie granicy z Białorusią nie jest możliwe, póki Mińsk eskaluje sytuację
10:30 Chiny: na spotkaniu z królem Hiszpanii Xi wezwał do zacieśnienia dwustronnych relacji
10:05 Śląskie: osiem kolejnych osób zatrzymanych ws. wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych
09:35 Sondaż dla RMF FM: 30 proc. badanych za większymi uprawnieniami prezydenta, 31 proc. chce utrzymania obecnego stanu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Lotnisko w Balicach sparaliżowane! Odwołane loty!

Źródło:

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że z portu lotniczego Kraków-Balice nie startują samoloty. Maszyny, które miały wylądować w Krakowie, są kierowane na inne lotniska, m.in. do Katowic i Rzeszowa.

Z powodu gęstej mgły utrzymującej się w Krakowie odwołano już kilkanaście lotów. Od rana kilkadziesiąt maszyn zostało przekierowanych na lotniska m.in. do Katowic, Wrocławia, Warszawy i Ostrawy. Niektóre linie lotnicze przewożą pasażerów na inne lotniska.

Tak stało się m.in. z lotem linii Ryanair z Gdańska. Jak informuje dziennikarka Interii, samolot miał wylądować o godz. 17.35 w Balicach, ale ostatecznie został przekierowany do Rzeszowa. Pasażerowie mają zostać przewiezieni autokarem do Krakowa.

Rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince potwierdziła, że złe warunki atmosferyczne w piątek od rana zakłócają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były wznawiane przed południem. Potem jednak pogoda znowu się pogorszyła, co spowodowało zaburzenia operacji lotniczych wieczorem. 

Statusy lotów są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej lotniska i w aplikacji mobilnej. Przedstawicielka lotniska zapewniła, że pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi są zaangażowani w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów.

"Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji" - podkreśliła Vince. 

Według tablicy lotów, odwołane zostały wieczorne przyloty m.in. z Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn zostały odwołane.

Gęsta mgła ma się utrzymać do soboty do południa.




Drodzy pasażerowie,
Niekorzystne warunki pogodowe mogą utrzymać się do końca dnia. Prosimy o bieżące sprawdzanie statusów lotów i w razie wątpliwości - o kontakt z Waszym przewoźnikiem.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności. #flyKRK #KrakowAirport @RadioKrakow

— Kraków Airport (@KrakowAirport) January 17, 2020
Interia, Twitter, media

Wiadomości

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz o pakcie migracyjnym: Donald Tusk kłamie Polakom prosto w oczy

Niemcy walczą z pracą na czarno. Wiemy, jakie branże są szczególnie narażone

Papież Leon XIV spotka się z przedstawicielami światowego kina

Buda: Polska nigdy nie będzie europejskim landem!

Karol Nawrocki umacnia swoją pozycję. Nowe badanie potwierdza przewagę nad Trzaskowskim

Dziś przesłuchanie Daniela Obajtka w prokuraturze

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Sakiewicz: Tusk jest wyizolowany z głównego nurtu Polskości

Anna Lewandowska bryluje u boku męża na szczycie Empire State Building.

Skandal w Kościele protestanckim. "Ślub" poliamoryczny 4 mężczyzn

Nowy most w Chinach runął do rzeki. Co z nowym lotniskowcem?

Prezydent ostrzega przed polityką Mamdaniego i oferuje azyl w Argentynie

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

Zakaz wstępu do szkół i przedszkoli dla aktywistów LGBT

Najnowsze

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz o pakcie migracyjnym: Donald Tusk kłamie Polakom prosto w oczy

Karol Nawrocki

Karol Nawrocki umacnia swoją pozycję. Nowe badanie potwierdza przewagę nad Trzaskowskim

Dziś przesłuchanie Daniela Obajtka w prokuraturze

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Niemcy walczą z pracą na czarno. Wiemy, jakie branże są szczególnie narażone

Papież Leon XIV spotka się z przedstawicielami światowego kina

Buda: Polska nigdy nie będzie europejskim landem!