Przejdź do treści
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

Lipiec w Republice: serce Europy tak naprawdę bije w Polsce [wideo]

Źródło: canva.com

Premier Mateusz Morawiecki jest obecnie głównym rozgrywającym na arenie europejskiej. To właśnie jego wysiłki spowodowały, że udało się powstrzymać niemoc europejską na rzecz większej pomocy dla Ukrainie – mówił na antenie Telewizji Republika poseł Krzysztof Lipiec.

Jak tłumaczył, dla Europy groźny jest tak naprawdę sojusz niemiecko-rosyjsko-węgierski. – Ten sojusz jest popierany przez opozycję demokratyczną – podkreślił. – Same Węgry nie mają znaczenia. Nie idą w dobrym kierunku, nie trzymają solidarności europejskiej. Jednak to nie powód, żeby je potępiać. Wszyscy w UE powinni zabiegać o to, żeby wszystkie państwa utrzymały tę solidarność europejską jak najdłużej. Trzeba pamiętać, że Węgry mogą zablokować wszystkie uchwały, które muszą być podejmowane przez wszystkie państwa. 

#WolneGłosy | @KrzysztofLipiec (@pisorgpl):
Sojusz niemiecko-rosyjski jest groźny dla #UE, ale same Węgry, nie mają tutaj wielkiego znaczenia. Węgry nie idą w dobrym kierunku, nie trzymają solidarności #UE, ale to nie oznacza, że trzeba ich potępić. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 20, 2022

Odniósł się także do rosnących cen. – Drożyzna to skutek inflacji, a polski rząd robi wszystko, żeby ją zneutralizować – tłumaczył. – Rząd wprowadził tyle instrumentów w postaci różnych tarcz, że Niemcy, Słowacy czy Czesi przyjeżdżają do Polski i tankują swoje samochody, jednocześnie robiąc zakupy na stacjach benzynowych, bo u nas jest taniej. Wszystkie sprawy związane z inflacją zostały przez polski rząd ogarnięte – podkreślił.

 

Cała rozmowa dostępna w oknie poniżej.

Telewizja Republika

Wiadomości

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Najdłużej urzędujący burmistrz w Polsce ma następcę

Lucy Thomson straciła koronę Miss Szkocji! Pogryzła ludzi

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Litwa: nurkom udało się podczepić linę do zatopionego pojazdu żołnierzy USA

Miał napaść na 14-latkę. Jest wniosek o areszt

PŚ w skokach. Tschofenig rozbił bank, Wąsek najlepszym z Polaków

Według posłanki KO prezydencja w UE jest ważniejsza niż 1000-lecie Królestwa Polskiego

Morawiecki: zeznania Pawła S. to stek bzdur i konfabulacji

Przyjmowanie migrantów to handel naszym bezpieczeństwem

Dwa gole Lewandowskiego. Seria Barcelony trwa

Najnowsze

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"

Lucy Thomson straciła koronę Miss Szkocji! Pogryzła ludzi

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Najdłużej urzędujący burmistrz w Polsce ma następcę