Linia kolejowa Katowice-Kraków zablokowana. Wykoleiły się wagony towarowe
Po wykolejeniu się w nocy z soboty na niedzielę wagonów towarowych między Jaworznem Szczakową a Trzebinią zablokowany został jedyny czynny tor remontowanej trasy kolejowej Katowice-Kraków.
Jak podano w niedzielnym porannym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do wykolejenia się wagonów z tłuczniem doszło przed godz. 1 w nocy na odcinku Jaworzno – Pieczyska.
Na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia, z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne, jedyny czynny tor został zablokowany.
- Występuje przerwa w ruchu pociągów. Pociąg pospieszny został skierowany drogą okrężną przez Chełmek. Dla pociągów osobowych relacji Katowice - Kraków na zablokowanym odcinku zorganizowana została zastępcza komunikacja autobusowa - podano w informacji WCZK.
Czytaj także:
Dorian dotarł do wybrzeża Kanady. Około 300 tys. osób bez prądu
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o kolejnych ofiarach! Od czerwca utonęło aż...
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Bogucki: ślubowanie kandydatów na sędziów TK wyłącznie wobec PREZYDENTA RP
„Nie dajcie się nabrać!” Gwiazda MasterChef Polska ostro o influencerach. „Brak pieniędzy, brak perspektyw”
Koalicja zapowiada złamanie Konstytucji. Przyjdź, wyraź swój sprzeciw