Nielegalna TVP jest w likwidacji, ale zatrudniła już kilkuset nowych pracowników
Choć jest to wbrew prawu, ani kierownictwo nielegalnej TVP, ani koalicja 13 grudnia się tym nie przejmują. Pozostające w stanie likwidacji "media publiczne" otrzymują miliardy złotych ze skarbu państwa i zatrudniają na potęgę nowych pracowników.
Likwidacja, jak podaje definicja, to "postępowanie prowadzone w spółkach osobowych i kapitałowych mające na celu spieniężenie majątku oraz zakończenie bieżących spraw spółki". W procesie likwidacji nie przewiduje się, co oczywiste, zatrudniania nowych pracowników.
Tymczasem, jak ujawnił to właśnie "Presserwis", nielegalna TVP zatrudniła nowych 423 pracowników, w tym 51 osób na stanowisku dyrektora lub zastępcy.
"Likwidator TVP Daniel Gorgosz w przekazanej {serwisowi Presserwis - przyp. red.] odpowiedzi podał, że od 20 grudnia 2023 roku do 24 września 2024 na umowę o prace zatrudniono 423 osoby, z czego 138 w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającej za TVP Info i programy informacyjne spółki. W tym czasie spółka zatrudniła 51 osób na stanowisku dyrektora lub zastępcy dyrektora" - czytamy w odpowiedzi przesłanej serwisowi.
Źródło: Presserwis, wp.pl, Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X