Lewe konszachty lewactwa w PE. Pierwsza klęska niby praworządnej TVN
- Jeżeli można było dobrze mówić o warunkach pracy w Katarze, to można także mówić dobrze lub źle o innych państwach Unii Europejskiej, jeżeli w grę wchodziły duże pieniądze", stwierdziła w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie ekspert ds. międzynarodowych Instytutu De Republika. "To podejrzenie będzie istniało i z tyłu głowy, zwłaszcza my, Polacy, będziemy mieli wątpliwości, bo nie zdarzyło się, żeby w Parlamencie Europejskim zajmowano się jakimkolwiek innym państwem, jeżeli chodzi o rezolucję, tak często jak Polską – ponad 30 razy w ciągu stosunkowo krótkiego czasu", dodała.
W numerze też między innymi o kompromitacji TVN.
Sąd oddalił wniosek tej stacji o zabezpieczenie roszczeń, czyli de facto wprowadzenie cenzury prewencyjnej – ustalił portal Niezależna.pl. Stacja telewizyjna chciała, aby portal i redaktor naczelny Grzegorz Wierzchołowski przez rok nie mogli napisać „TVN kłamie” ani „TVN manipuluje”. Analogiczny pozew dostali TVP i redaktor naczelny serwisu TVP.Info Samuel Pereira.
Sprawa jest bez precedensu. Portale Niezależna.pl, TVP.Info, Grzegorz Wierzchołowski i Samuel Pereira otrzymali pozwy od stacji TVN. Medium amerykańskiego koncernu Discovery postanowiło również zabezpieczyć swoje roszczenia i założyć knebel dziennikarzom portali.
Więcej w wydaniu papierowym lub w wersji ONLINE.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Sąd: TVN bez kary za „Bielmo. Franciszkańska 3”. KRRiTV zapowiada odwołanie
Kukiz o przypadku eutanazji w Hiszpanii: świat został skundlony
Amerykańska broń dla Ukrainy. Rubio nie wyklucza zmian [SONDA]