Legia Warszawa mistrzem Polski
Wikimedia Commons

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z Cracovią 2:0 w 35. kolejce ekstraklasy i zapewnili sobie 14. w historii tytuł mistrza kraju. Obecnie mają 11 punktów przewagi nad Piastem Gliwice i Lechem Poznań, które mogę jeszcze zdobyć maksymalnie dziewięć.

Legionistom do odzyskania utraconego przed rokiem na rzecz Piasta Gliwice tytułu wystarczyłby remis, jednak od początku grali o zwycięstwo i osiągnęli sporą przewagę.

Mający sporo problemów kadrowych stołeczny zespół już do przerwy prowadził 1:0 po golu w 23. minucie Czecha Tomasa Pekharta. W drugiej połowie, w której na krótko sędzia przerwał grę z powodu zadymienia boiska wskutek odpalenia przez kibiców rac, na 2:0 podwyższył Gruzin Walerian Gwilia.

We wtorek obie drużyny spotkały się w Krakowie w meczu półfinałowym Pucharu Polski i to Cracovia była wówczas lepsza wygrywając 3:0.

To czwarty tytuł mistrza Polski Aleksandara Vukovica. Dwa – w latach 2002 i 2006 – zdobył jako zawodnik, w 2017 roku poprowadził zespół w jednym spotkaniu, a w tym sezonie był pierwszym trenerem od pierwszej kolejki.

Legia, która występuje na najwyższym szczeblu nieprzerwanie od 1948 roku, z 14 tytułami zrównała się w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich klubów z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Stołeczna ekipa zdecydowanie góruje nad rywalami w liczbie triumfów w Pucharze Polski – ma ich 19.

Oficjalna koronacja nowych mistrzów kraju odbędzie się po ostatniej, 37. kolejce, zaplanowanej na 19 lipca

#Sport | @LegiaWarszawa mistrzem Polski! Feta na statku nad Wisłą. Legia pokonała Cracovię 2:0 i została mistrzem Polski na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek PKO Ekstraklasy. #gratulacje od #TVRepublika pic.twitter.com/vQjKmcSfux

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) July 11, 2020
PAP

Media Tuska zarzucają nam nieprawdę. „Republika atakuje polski rząd”. Jest reakcja!