Kuriozum! HGW skarży do prokuratury decyzje m.in. Lecha Kaczyńskiego i mówi, że „komisji się nie boi”

Radio Zet informuje, że prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, złożyła do prokuratury doniesienia na reprywatyzacyjne decyzje swoich poprzedników na tym urzędzie, w tym dwie decyzje Lecha Kaczyńskiego.
Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła do prokuratury doniesienia w związku z decyzjami reprywatyzacyjnymi poprzednich prezydentów Warszawy, w tym Lecha Kaczyńskiego oraz Kazimierza Marcinkiewicza. W przypadku prezydenta Kaczyńskiego ma chodzić o wątpliwości związane z dwiema warszawskimi nieruchomościami – przy ul. Otwockiej 10 i Kępnej 15.
Sejm dzisiaj rozpoczął prace nad projektem ustawy powołującej komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji, co nie umknęło uwadze HGW.
- Liczę, że komisja będzie się zajmować także zwrotami nieruchomości za czasów moich poprzedników – stwierdziła, nie bez buty, prezydent Warszawy. - Komisja weryfikacyjna to jsą igrzyska, a ja oczekuję rozwiązania sprawy „do przodu”, uchylenia dekretu Bieruta, bo komisja weryfikacyjna do jest Bierut 2, tylko w innym wydaniu. Powinna się nazywać komisja o igrzyskach - dodała, zaznaczając, że ona „komisji się nie boi”.
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce
Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania
Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną
Najnowsze

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania
