Przejdź do treści
02:38 Syria: Izrael zbombardował cele wojskowe w pobliżu miast Latakia i Tartus
00:11 We Francji od 1 lipca będzie obowiązywał zakaz palenia w parkach, na plażach, przystankach autobusowych, na terenie obiektów sportowych i przed szkołami
00:06 Sekretarz skarbu USA Scott Bessent ocenił w wywiadzie dla stacji Fox News, że negocjacje handlowe USA z Chinami znalazły się "w pewnym impasie"
00:05 Potężne pożary lasów w Kanadzie sprawiają, że niebezpieczny dym przemieszcza się w kierunku Stanów Zjednoczonych. Władze Minnesoty i Michigan wydały już ostrzeżenie dotyczące jakości powietrza
00:00 1 czerwca o 15.30 Leon XIV pozdrowi kolarzy, biorących udział w wyścigu Giro d’Italia, podczas ich przejazdu przez terytorium Watykanu. Wydarzenie to poprzedzi Jubileusz Świata Sportu, zaplanowany na 14 i 15 czerwca
23:55 Około 100 prac Andy’ego Warhola oglądać będzie można od soboty na wystawie czasowej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Manifestacja przeciwko budowie ośrodka dla imigrantów! Gdzie? Poręba/Zawiercie, ul. Dworcowa – skwer przed M OK. Sobota – 31.05 godz. 12:00
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Kukiz odpowiada Hołdysowi: Pokaż mi te "sznurki"

Źródło: Telewizja Republik

Paweł Kukiz na swoim Facebooku odpowiedział na manifest Zbigniewa Hołdysa. - Zanim publicznie oczernisz mnie o "tańczenie na sznurku" to pokaż mi choć jeden taki "sznurek", jedną synekurę czy stanowisko, którą w zamian za rzekomy "taniec" dostałem od PiS.

Kukiz odniósł się do słów muzyka Zbigniewa Hołdysa, który stworzył swoisty manifest do opozycji, pisząc m.in. "PIS okłada Polskę bejzbolem propagandy, Kukiz tańczy mu w rytm jak pajacyk na sznurkach, a opozycja bezradnie rozkłada ręce". 

Lider Kukiz`15 odpisał: "Drogi Zbyszku... Jeśli chcesz zobaczyć pajaca to spojrzyj w lustro.
Zobaczysz w nim przy okazji salonowego manipulatora. Zgorzkniałą, jątrzącą pacynkę w pończosze na głowie i kłamcę (bądź ignoranta).
Zanim zaczniesz oceniać to zdobądź się na minimum wysiłku i spojrzyj w tabelę sejmowych głosowań. Zobaczysz w nich, jak głosowałem. 
Zanim publicznie oczernisz mnie o "tańczenie na sznurku" to pokaż mi choć jeden taki "sznurek", jedną synekurę czy stanowisko, którą w zamian za rzekomy "taniec" dostałem od PiS (na marginesie - nigdy o taką nawet nie zabiegałem).
Przejrzyj mój FB a dowiesz się, co sądzę o gospodarczej polityce Morawieckiego czy proukraińskiej PiS.
Ja wiem, że dla Ciebie nie do pojęcia jest fakt, ze ktoś NIE PLUJE na PiS. Bo żeby doznać tej "łaski" od Ciebie i salonów i zostac uznanym za opozycję należy mieszać z błotem Kaczyńskiego i obowiązkowo wyśmiewać film "Smoleńsk", nawet przed jego obejrzeniem.
Wiem, że nie znajdziesz czasu na grzebanie w sejmowych ogłoszeniach więc oszczędzając Ci wysiłku wklejam swoje najważniejsze głosowania. Przeczytaj i pokaż mi te "sznurki".".

Po czym Kukiz przypomina swoje głosowania w Sejmie:

PRZECIW:

1. wotum zaufania dla rządu Beaty Szydło
2. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2015 
3. Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym – ustawa z 22 grudnia
4. Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (ustawa o służbie cywilnej)
5. Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw
6. Poselskim projekt ustawy - Prawo o prokuraturze
7. Rządowy projekt ustawy budżetowej na rok 2016
8. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw
9. Rządowy projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (ustawa o ziemi rolnej) 
10. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o lasach
11. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (rachunki płatnicze) 
12. Rządowy projektu ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami (wynagrodzenia w spółkach)
13. Poselski projekt ustawy o Radzie Mediów Narodowych oraz o zmianie niektórych ustaw
14. Rządowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej
15. Absolutorium – wykonanie ustawy budżetowej za 2015 r.

Facebook

Wiadomości

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Największa fala ataku dronów na Ukrainę od początku wojny

Liga Mistrzów: PSG i Inter powalczą o prestiżowe trofeum

W tym roku upływa 25 lat od pierwszych powszechnych wyborów prezydenckich w III RP

Piast Gliwice zaprezentował jubileuszowe logo na 80-lecie klubu

Szantaż, 20 milionów euro i nagrania w restauracji. Spór Lewandowskiego i Kucharskiego wchodzi w decydującą fazę

Sygnał od widza: atak na Nawrockiego trwa nawet w szkołach

Internauci grzmią po zdjęciu europosłów na Sri Lance! „Pięknie się jeździ za naszą kasę”

To już jest desperacja! Gortat przekonuje, że prawicowcy mogliby zagłosować nawet na mordercę [WIDEO]

Ekshumacje bez zasług Tuska. Nawrocki obnaża manipulację rządu

Karol Nawrocki w Łapach: „Polska to jest wielka sprawa!”

Najnowsze

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Największa fala ataku dronów na Ukrainę od początku wojny

Liga Mistrzów: PSG i Inter powalczą o prestiżowe trofeum

W tym roku upływa 25 lat od pierwszych powszechnych wyborów prezydenckich w III RP

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu