Przejdź do treści
12:39 Hiszpania: Pożar w domu opieki w Saragossie. Nie żyje jedna osoba, 19 rannych
12:03 Kraków: Mężczyzna zabarykadowany w mieszkaniu - w rękach policji. Przebywa w szpitalu
11:10 MSWiA: strefa buforowa na granicy z Białorusią przedłużona o kolejne 90 dni
10:27 Alert RCB i ostrzeżenia IMGW I i II stopnia dla całego kraju przed burzami i silnym wiatrem
09:28 PSP: w piątek strażacy interweniowali 2186 razy w związku z pogodą
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadziła w nocy z piątku na sobotę zmasowany atak powietrzny na Ukrainę, używając do niego łącznie 215 środków
08:48 Zachodniopomorskie: Syn oskarżony o zabójstwo ojca w Boże Narodzenie w Złocieńcu
08:33 Beskidy: Warunki na szlakach są bardzo dobre. Mogą wystąpić burze
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ks. Zieliński: Kim jest Kijowski, że został potraktowany przez tuzów partyjnych jak mesjasz? Kto go wykreował?

Źródło: telewizja republika

Kim jest pan Mateusz Kijowski i skąd się wziął, że został potraktowany jak mesjasz przez takich tuzów partyjnych jak Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Bronisław Komorowski? Przez kogo został wykreowany? – pytał w "Salonie Dziennikarskim Floriańska 3" ks. Henryk Zieliński.

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję, że nie zacieśni więzów z Mateuszem Kijowskim i nie dołączy do koalicji "Wolność, Równość, Demokracja".Komentując tę decyzję lider KOD stwierdził, że będzie to większa strata dla Platformy niż dla koalicji. – Wielu posłów od Grzegorza Schetyny mówi: chcielibyśmy wejść i musimy coś zrobić. PO musi się uporządkować wewnętrznie. Mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnych rozłamów i będą potrafili to załatwić w środku – tłumaczył. Jak dodał, PO rozczarowywała go od dawna. – Uważam, że w tej chwili PO po utracie władzy utraciła również jakikolwiek umocowanie w rzeczywistości – wskazywał.

Do sytuacji środowisk opozycyjnych i samego lidera KOD odnieśli się w "Salonie Dziennikarskim Floriańska 3" goście Michała Karnowskiego.

Skwieciński: Kijowski uwierzył, że jest człowiekiem opatrznościowym

W ocenie Piotra Skwiecińskiego widać wyraźnie, że działania Kijowskiego zmierzają do utworzenia partii politycznej. – Nie jestem pewien, czy on obliczył się dobrze z siłami – stwierdził. Publicysta tłumaczył, że tożsamość KOD-u opiera się w ogromnej mierze na niechęci do Prawa i Sprawiedliwości i choć spoiwo negatywne jest bardzo silne, to ma wątpliwości, czy ma rzeczywistą propozycję pozytywną, dotyczącą budowania Polski. Odnosząc się do samego Kijowskiego powiedział: "Widać, że ma wielkie ambicje, uwierzył wręcz, że jest człowiekiem opatrznościowym". Skwieciński zwrócił uwagę, że lider KOD zmienił także retorykę: już tak kategorycznie nie zaprzecza, kiedy pytają go, czy zmierza startować na prezydenta.

Komentując spór między PO, a KOD mówił: "PO staje okoniem przed wszechogarniającym imperium Kijowskiego i dlatego on ją zwalcza". Jak wskazywał, sam fakt, że PO nie chce wejść do struktur pod wodzą KOD jest przez to środowisko postrzegane jako zaprzeczenie postawy, którą Platforma oficjalnie popiera, czyli że nadciąga dyktatura i wszyscy uczciwi Polacy muszą stanąć w obronie demokracji i iść pod Belweder. – Jeśli PO tego nie chce, to oznacza, że nie podziela tej wizji – wskazywał.

Ks. Zieliński: Kto wykreował Kijowskiego?

Z kolei ks. Henryk Zieliński przyznał, że kiedy widzi niechęć Grzegorza Schetyny do integracji z KOD-em, widzi po prostu sprzeczność interesów. Tłumaczył, że Platforma ma wciąż ogromne wpływy, głównie w samorządzie i perspektywa rozpłynięcia się w większej strukturze, ewentualna konieczność dzielenia się miejscami na liście są dla tej partii nieopłacalne. – PO ma za dużo do stracenia – dodał.

– Myślę jednak, że przychodzi taki czas, kiedy musimy sobie zadać pytanie: Kim jest pan Mateusz Kijowski i skąd się wziął, że został potraktowany jak mesjasz przez takich tuzów partyjnych jak Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Bronisław Komorowski? Przez kogo został wykreowany? – pytał ks. Zieliński.

 

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Siatkarska Liga Narodów. Tie-break rozstrzygnął mecz Polska-Turcja!

Strażacy mieli pełne ręce pracy. To skutki burzowej pogody

Moskal: Konferencja CPAC była absolutnie niezwykłym wydarzeniem!

Rosja planuje odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego w 2026 roku

HIT DNIA

HIT! Wręczyła ziemniaki, cyknęła fotkę i wróciła. Pracownicy DPS-u o wizycie Gajewskiej!

Kraków teraz: Antyterroryści próbują dostać się do mieszkania

Zatrzymano 20 osób w operacji wymierzonej w pornografię dziecięcą

Zagrożenie pożarowe szczytu G7: Alberta przygotowuje plan awaryjny

Alerty na terenie całej Polski. Zostań dziś w domu!

Karol Nawrocki w Republice. Wywiad okazał się ogromnym sukcesem! [DANE]

Największa od 70 lat epidemia błonicy w Europie Zachodniej

Charków potężnie zaatakowany! Wiele ofiar i rannych [WIDEO]

Rozmowa prezydentów Polska-USA. Wspomnieli o Karolu Nawrockim [KOMENTARZE]

Najnowsze

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

Moskal: Konferencja CPAC była absolutnie niezwykłym wydarzeniem!

Rosja planuje odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego w 2026 roku

HIT DNIA

HIT! Wręczyła ziemniaki, cyknęła fotkę i wróciła. Pracownicy DPS-u o wizycie Gajewskiej!

Kraków teraz: Antyterroryści próbują dostać się do mieszkania

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Siatkarska Liga Narodów. Tie-break rozstrzygnął mecz Polska-Turcja!

Strażacy mieli pełne ręce pracy. To skutki burzowej pogody