Przejdź do treści

Ks. Zbigniew Kras nowym kapelanem Prezydenta RP."Będzie doskonałym duchowym przewodnikiem w dziele naprawy Rzeczypospolitej"

Źródło: facebook.com/andrzejduda

"Zwróciłem się do Księdza Proboszcza, żeby towarzyszył mojej służbie dla Rzeczpospolitej, którą rozpoczynam właśnie w Pałacu Prezydenckim, ponieważ wiem, jak dobrze rozumie Ksiądz znaczenie słów wspólnota i solidarność" – napisał prezydent Duda, w liście do proboszcza Zbigniewa Krasa z Lipnicy Murowanej oraz jego parafian. Od poniedziałku Ks. Kras przeniesie się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie będzie pełnił funkcję prezydenckiego kapelana.

"Wyrażam wielką wdzięczność Księdzu, że zgodził się pełnić posługę Kapelana Prezydenta Rzeczypospolitej" – napisał Andrzej Duda w liście skierowanym do nowego kapelana oraz jego parafian.

Prezydent podziękował także mieszkańcom Lipnicy Murowanej, gdzie do dzisiaj ks. Kras jest proboszczem. "Wiem, że to była trudna decyzja dla Księdza Proboszcza, który nie tylko od lat jest związany z Lipnicą Murowaną, ale przede wszystkim pełni rolę prawdziwego autorytetu dla Was współtworzących lokalną społeczność. To również trudna chwila dla całej parafialnej wspólnoty, która wraz z przenosinami oddanego duszpasterza do Warszawy traci swojego kapłana, przyjaciela i kustosza skarbów narodowej kultury" – napisał Duda.

Jak wyjaśnił, wybór proboszcza Lipnicy Murowanej wynika z pewności, że ks. Kras "będzie doskonałym duchowym przewodnikiem w dziele naprawy Rzeczypospolitej", co udowodnił poprzez swoją posługę duszpasterską i pracą na rzecz lokalnej wspólnoty.

"To z Waszej społeczności wyszedł kiedyś święty Szymon, z tą ziemią związana jest św. siostra Urszula Ledóchowska. Niech dzisiaj patronują i wspierają Waszego duszpasterza w dalszej pracy dla Kościoła i Ojczyzny" – zakończył swój list prezydent.

Ks. Zbigniew Kras przeniesie się do pałacu już w poniedziałek, przejmując obowiązki kapelana prezydenta RP.

prezydent.pl

Wiadomości

Mentzen w Bełchatowie obiecał rewolucję podatkową

Zełenski nie podpisze umowy z USA? Problemem jednostronne zobowiązania

Kolejny atak islamskiego nożownika. Jedna osoba nie żyje

Tomasz Adamek komentuje politykę Trumpa. „To kwestia czasu”

Sąsiedzka sprzeczka zakończona strzałem w głowę. Sprawca był pijany

TYLKO U NAS

Morawiecki: oni kłamią w żywe oczy!

Ciecióra: Tusk nie jest w stanie budować świadomej polityki zagranicznej

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

Mieszkańcy przeciwko „osiedlu kontenerowemu”. Boją się napływu migrantów

Abp Wojda: Europie dzisiaj bardziej zależy na zielonym ładzie natury, niż na ładzie Ducha Świętego

Mieszkańcy protestują przeciwko planom likwidacji przedszkola

„Gazeta Polska” wyprzedziła „Sieci” i „Do Rzeczy”

Trump chce, by Musk działał "bardziej agresywnie"

Nawrocki: „Nie wyślę wojska na Ukrainę, ale polscy przedsiębiorcy powinni ją odbudować”

Sygnał Czytelnika: mamy kolejny efekt czarodziejskiej różdżki minister Leszczyny

Najnowsze

Mentzen w Bełchatowie obiecał rewolucję podatkową

Sąsiedzka sprzeczka zakończona strzałem w głowę. Sprawca był pijany

Morawiecki: oni kłamią w żywe oczy!

TYLKO U NAS

Ciecióra: Tusk nie jest w stanie budować świadomej polityki zagranicznej

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

Zełenski nie podpisze umowy z USA? Problemem jednostronne zobowiązania

Kolejny atak islamskiego nożownika. Jedna osoba nie żyje

Tomasz Adamek komentuje politykę Trumpa. „To kwestia czasu”