„Krwawy Tulipan” wraca na salę sądową. Sąd uchylił wyrok

Mariusz G., seryjny morderca znany jako „Krwawy Tulipan”, usłyszał w 2023 roku wyrok potrójnego dożywocia. Teraz jednak Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił ten wyrok. Sprawa wraca do ponownego rozpatrzenia.
Proces seryjnego mordercy ponownie w toku
Mariusz G., były marynarz i społecznik z Pomorza Zachodniego, był skazany za zamordowanie trzech kobiet i ograbienie ich z majątku. Ofiary zbrodni, popełnionych w latach 2016–2019, to Bogusława R., Iwona K. oraz Aneta D. W czerwcu 2023 roku seryjny zabójca usłyszał wyrok potrójnego dożywocia oraz dodatkowe sankcje, takie jak pozbawienie praw obywatelskich i obowiązek zadośćuczynienia dla rodzin ofiar.
Wyrok uchylony z powodu neo sędziego
24 stycznia 2025 roku Sąd Apelacyjny w Szczecinie unieważnił wyrok z 2023 roku, wskazując, że orzeczenie wydała osoba uznana przez Sąd Najwyższy za tzw. neo sędziego - nazewnictwo stosowane przez rząd Tuska i bodnarowców. Decyzja ta oznacza, że sprawa Mariusza G. wróci do Sądu Okręgowego w Koszalinie, gdzie zostanie przeprowadzony kolejny proces.
Źródło: Republika, szczecin.se.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie
Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego
Jarosław Kaczyński apeluje o wsparcie finansowe wyborców prawicy: „To sprawa przyszłości naszego kraju”
Najnowsze

Błaszczak krytykuje wpis Sikorskiego: trzeba wykorzystać sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump

Wojciechowska van Heukelom: niedouczony młodzieniec Jaskulski powinien zostać ukarany!

Uwolnieni więźniowie polityczni Łukaszenki w Wilnie dziękują za wsparcie

Zagraniczne media internetowe: Za eskalację wydarzeń z dronami nad Polską odpowiada Moskwa

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie

Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
