Król warszawskiej reprywatyzacji na wolności. Opuścił areszt po wpłaceniu milionowej kaucji

,,Król warszawskiej reprywatyzacji\'\' adwokat Robert N., który jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji, wpłacił milion złotych kaucji i wyszedł z aresztu. Przebywał on w areszcie od lutego 2017 r.
Prokurator Regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk poinformował, że adwokat Robert N. wpłacił kaucję, a następnie opuścił areszt.
W piątek w ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał decyzje o zastosowaniu wobec Roberta N. tzw. aresztu warunkowego. Dzięki temu ,,król warszawskiej reprywatyzacji'' mógł opuścić areszt po wpłaceniu miliona złotych kaucji. Został on objęty dozorem policyjnym oraz otrzymał zakaz opuszczania kraju.
Na posiedzeniu, na którym zapadła także decyzja o zastosowaniu aresztu warunkowego dla Roberta N., sąd przedłużył areszt do 21 października dla dwójki innych podejrzanych w śledztwie dot. warszawskich reprywatyzacji – adwokat Aliny D. oraz jej syna, b. wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza Jakuba R.
Prokurator Piotr Kowalczyk został zapytany o to, czy Robert N. współpracuje z prokuraturą, ale odmówił odpowiedzi.
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
Tysiące demonstrujących nad Sekwaną. Francuzi nie chcą cięć budżetowych proponowanych przez nowy rząd
Die Welt: Odszkodowania dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej powinny być wypłacane natychmiast
Najnowsze

Dlaczego PO chce zlikwidować CBA? Ostry spór w Republice o walkę z korupcją

Tysiące demonstrujących nad Sekwaną. Francuzi nie chcą cięć budżetowych proponowanych przez nowy rząd

Die Welt: Odszkodowania dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej powinny być wypłacane natychmiast
