Król: Celem totalnej opozycji jest demolowanie państwa

Gościem red. Adriana Stankowskiego w programie „Republika po południu” był publicysta Marek Król.
Marek Król na antenie Telewizji Republika odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych, w tym także dzisiejsze wystąpienia w Sejmie polityków opozycji.
– Celem totalnej opozycji nie są wybory, celem jest demolka systemu politycznego, demolowanie państwa. Mam od dzisiaj prośbę, by nie wyłączać Pana Kosiniaka-Kamysza z totalnej opozycji, bo jego dzisiejsze wystąpienie jest właśnie w tym stylu, obrażając kilkukrotnie pana prezydenta Andrzeja Dudę, przypisując mu niesamodzielność, brak inicjatywy i pasywność. Życzyłbym sobie, mając w pamięci inne prezydentury, żeby cześć z tych prezydentów uzyskała chociaż 10 procent aktywności prezydenta Andrzej Dudy.
Jak zauważył, opozycja dąży do oddalenia daty wyborów, co w konsekwencji doprowadzi do chwilowego paraliżu państwa.
– Rozróba będzie trwała. Celem jest doprowadzenie do takiego przesunięcia wyborów żebyśmy przez kilka dni nie mieli prezydenta. Przypomnę ze do 6 sierpnia musi być wybrany nowy prezydent, bo wtedy upływa kadencja Andrzeja dudy. – wskazywał.
Skomentował też informacje, jakie pojawiły się w niektórych mediach, o tym, że Donald Tusk miałby zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską, jako kandydat na prezydenta.
– Moim zdaniem Donald Tusk nie zgodzi się na to a już raz przegrał wybory z Lechem Kaczyńskim co było przyczyną jego głębokiej depresji, zniknięciem na kilak tygodni ze sceny politycznej. To nie jest człowiek, który zaryzykuje. – ocenił
Publicysta nawiązał również do zamieszania w Sądzie Najwyższym, związanego z wyborem I prezesa tego organu.
– „Nadzwyczajna kasta” uważa, że jest nosicielem jedynie słusznych racji (…) Na razie mamy dwudziestu kandydatów, w tym dwóch którzy w ogóle nie są obecni podczas obrad. Nie wiadomo czy wyrażą zgodę. (…) Trzeba dokonać kolejnych wyborów, żeby zredukować liczbę popieranych sędziów do pięciu i ta grupa zostanie przedstawiona panu prezydentowi. Oby wśród nich było jak najmniej osób z tzw. nadzwyczajnej kasty, tak by w końcu można było przebudować SN. – powiedział Król.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Ostania porodówka w Bieszczadach nadal może zostać zlikwidowana. Poważne zagrożenie dla rodzących kobiet
Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie
Najnowsze

Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie

Poznaliśmy nową CEO Turning Point USA. Wdowa po Charlie Kirku będzie kontynuować jego misję

Polska armia dostanie kolejne pociski Javelin. Jest zgoda Departamentu Stanu
